“Оброблено 19 тисяч справ”: у МОЗ відповіли, чи можна подолати корупцію у МСЕК

Кількість скарг на можливі корупційні дії в медико-соціальних експертних комісіях (МСЕК) суттєво зросла. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України та головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю для BBC Україна.
У відповідь на питання, чи можливо подолати корупцію в системі МСЕК і як Міністерство охорони здоров’я планує забезпечити неможливість купівлі груп інвалідності, Кузін підкреслив, що відомство активно співпрацює з правоохоронними органами для протидії корупційним проявам.
“Ми бачимо повідомлення, скарги, бачимо їх до того, як вони стають публічними”, – зазначив він.
Заступник міністра пояснив, що збільшення кількості скарг пов’язане із зростанням навантаження на МСЕК, проте відомство вже здійснило масштабну роботу для боротьби з корупцією.
“Але разом з тим ми майже 19 тисяч справ опрацювали спільно з правоохоронними органами, щоб ліквідувати будь-які можливі корупційні моменти”, – повідомив Кузін.
Він також уточнив, що випадки, які зараз обговорюються в медіа, є результатом завершення розслідувань щодо діяльності підозрюваних МСЕК.
“Ми розуміємо, що залишаються ще ось такі елементи, як той прикрий випадок (у Хмельницькій області – Ред.). Але дійсно МОЗ тут є чітким послідовником і дотримувачем принципів закону”, – наголосив Кузін.
Крім того, він зазначив, що вже розроблена концепція розвитку системи МСЕК і є законопроєкт, який покликаний врегулювати проблемні аспекти. Кузін висловив сподівання, що після його ухвалення корупційні “елементи” будуть усунені з цієї системи.