Обвинувачений у держзраді колишній мер Куп’янська, ймовірно, помер після замаху в Росії

Колишній міський голова українського Куп’янська Геннадій Мацегора, ймовірно, помер у Росії внаслідок замаху. У нього стріляли біля його будинку у Білгородській області. В Україні колишній чиновник звинувачувався в державній зраді за співпрацю з російськими військовими, які окупували місто у 2022 році.
Про це інформує Голос Америки.
Про смерть Мацегори повідомили видання “Астра” і “База”. Крім того, пост про це було опубліковано у соціальній мережі ВК від імені його матері Людмили. Пізніше видання “Медіазону” помітило, що обліковий запис раніше мав інше ім’я. Крім того, інформацію підтвердив представник військової розвідки країни Андрій Юсов. Пізніше він уточнив, що інформація вимагає підтвердження.
Раніше повідомлялося, що у чиновника стріляли у Старому Осколі і він був доставлений до лікарні в Москві.
Мацегора було обрано мером Куп’янська у 2020 році. У 2022 році місто було зайняте російськими військами. Чиновник записав відеозвернення, в якому сказав, що місто залишили військові, прокуратура, територіальна оборона та СБУ. Він закликав жителів співпрацювати з російськими військовими.
“Ми залишилися одні. … Я ухвалив це рішення. Рішення за мною. Відповідальність за все, що відбувається у місті, лежить на мені. Я в місті весь цей час і залишаюся далі», — йшлося у його зверненні. У червні він брав участь у засіданні про створення російської адміністрації зайнятої частини Харківської області.
У обвинувальному висновку, переданому українською прокуратурою до суду в Харкові, говорилося, що Мацегора “усіляко сприяв” російським військовим, забезпечуючи їх транспортом, житлом, паливом та їжею.
“Через його дії територія українського Куп’янська вийшла з адміністративного підпорядкування органів державної влади України”, – стверджувало слідство. Йому загрожувало довічне позбавлення волі.
Про замах на чиновника першою повідомила 8 червня військова розвідка України. У повідомленні чиновника було названо “зрадником українського народу”. Вбивство цивільних чиновників у ході війни може розцінюватися міжнародним правом як військовий злочин та порушує кримінальне законодавство як Росії, так і України. У повідомленні ГУР не говориться, хто вчинив замах.