Україна

Омбудсмен Дмитро Лубінець розкритикував новий закон про примусове відчуження земельних ділянок під час воєнного стану

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який спрощує процедуру відведення земельних ділянок для розвитку цифрової інфраструктури. Однак, за словами омбудсмена Дмитра Лубінця, цей закон містить положення, які можуть порушувати права людини, зокрема право на справедливий судовий розгляд.

Новий закон передбачає можливість примусового відчуження земельних ділянок та іншого нерухомого майна з мотивів суспільної необхідності, зокрема для розміщення об’єктів оборонно-промислового комплексу та інфраструктури в Ужгородському районі Закарпатської області. Проте, як зазначив Лубінець, важливим і шокуючим аспектом є те, що рішення Закарпатської обласної державної адміністрації про примусове відчуження не підлягають оскарженню в судовому чи адміністративному порядку.

Омбудсмен підкреслив, що такий підхід є прямим порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право на справедливий судовий розгляд. Він також зазначив, що це обмеження порушує статтю 55 Конституції України, яка забезпечує право на оскарження рішень у суді, а також статтю 1 протоколу 1 до Конвенції, яка гарантує захист права власності.

Лубінець наголосив, що навіть в умовах воєнного чи надзвичайного стану право на звернення до суду не може бути обмежено, відповідно до статті 64 Конституції України. Він закликав до перегляду положень закону, що обмежують права громадян, і звернув увагу на необхідність збереження правових гарантій навіть у складні часи.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  МЗС України призупиняє консульські дії для чоловіків призовного віку за кордоном

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку