ЄС та світ

ООН назвала 13 точок світу, яким найближчими місяцями загрожує голод

Організація Об’єднаних Націй визначила 13 точок світу, яким найближчими місяцями загрожує голод і поглиблення продовольчої кризи. Про це йдеться у звіті Всесвітньої продовольчої програми (WFP) і Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO).

До п’ятірки регіонів найвищого ризику увійшли Судан, Південний Судан, Газа, Малі та Гаїті. Дещо нижчий, але все одно високий рівень ризику спостерігається в Ємені, Демократичній Республіці Конго, М’янмі та Нігерії. Окремо зазначається, що потребують пильного моніторингу ситуації у Буркіна-Фасо, Чаді, Сомалі та Сирії. В ООН прогнозують, що бойові дії в Судані, повені в Південному Судані та погіршення економічної ситуації в обох країнах найближчим часом лише загострять продовольчу кризу.

“Понад мільйон людей втекли з Судану до Південного Судану після початку збройного конфлікту, що призвів до переміщення 12,4 мільйона осіб і поставив понад половину населення країни перед загрозою голоду. Але голод переслідує їх: у Південному Судані вже понад 57% населення стикаються з гострою нестачею продовольства”, — зазначають в ООН.

До переліку найнебезпечніших регіонів додали Сектор Гази, Малі та Гаїті. Ще у семи країнах прогнозується суттєве погіршення продовольчої безпеки протягом наступних п’яти місяців. В ООН наголошують, що без негайної гуманітарної допомоги жителі цих регіонів опиняться на межі голоду.

“Цей звіт демонструє: голод – не загроза майбутнього, а щоденна реальність для мільйонів. Ми маємо діяти негайно й разом, аби рятувати життя та забезпечити людям засоби до існування”, — заявив генеральний директор FAO Цюй Дун’юй.

Головною причиною голоду в ООН називають збройні конфлікти, проте додатково ситуацію ускладнюють кліматичні та економічні чинники.

У Судані вже триває голод. Є також ризик голоду в Газі. І в обох випадках причина – конфлікти та неможливість гуманітарного доступу”, — пояснив Жан-Мартен Баусер, директор FAO з аналізу продовольчої безпеки.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Збірна Іспанії стала переможцем Євро-2024

За інформацією ООН, у Секторі Гази всі 2,1 мільйона жителів перебувають у стані гострого дефіциту продовольства, а близько 500 тисяч людей можуть опинитися на межі катастрофи вже до вересня.

WFP та FAO закликають міжнародну спільноту “негайно збільшити фінансування гуманітарної допомоги”, пов’язаної з харчуванням, а також “сприяти припиненню збройних конфліктів”. “Нам потрібні термінові та стійкі інвестиції в продовольчу допомогу. Вікно можливостей для запобігання новій хвилі голоду стрімко закривається”, — заявила виконавча директорка WFP Сінді Маккейн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку