ЄС та світ

OpenAI закликала уряд США заборонити DeepSeek та китайські ШІ-моделі

Компанія OpenAI закликала уряд США розглянути можливість заборони моделей DeepSeek, а також інших ШІ-систем, розроблених організаціями, пов’язаними з Китайською Народною Республікою (КНР). Про це повідомляє TechCrunch.

У пропозиції OpenAI зазначається, що моделі DeepSeek, зокрема модель міркування R1, становлять потенційну загрозу для безпеки через китайські закони щодо обробки даних. OpenAI стверджує, що компанії в КНР зобов’язані надавати уряду доступ до даних користувачів на запит, що створює ризики для міжнародних користувачів.

Щоб зменшити, як зазначає OpenAI, “ризики для конфіденційності та безпеки, включно з ризиком крадіжки інтелектуальної власності”, компанія пропонує заборонити використання ШІ-моделей, створених у КНР, у країнах, що входять до “Першого рівня” згідно з експортними обмеженнями адміністрації Байдена. Ці правила вже обмежують експорт високопродуктивних ШІ-чипів до Китаю та його союзників.

OpenAI не уточнює, чи поширюється її пропозиція на API DeepSeek, відкриті моделі або обидва варіанти. Водночас відомо, що багато компаній, зокрема Microsoft, Perplexity та Amazon, вже розміщують відкриті моделі DeepSeek на своїй інфраструктурі. Це може свідчити, що ці моделі не обов’язково перебувають під прямим контролем уряду Китаю.

Раніше OpenAI звинувачувала DeepSeek у порушенні умов користування через “дистиляцію” знань із її моделей. Проте останні заяви щодо зв’язку DeepSeek із китайською державою свідчать про загострення конфлікту між компаніями.

Пропозиція OpenAI відповідає поточній політиці США, спрямованій на обмеження доступу китайських технологічних компаній до передових ШІ-технологій. Протягом останнього року Вашингтон посилив такі обмеження, обґрунтовуючи це міркуваннями національної безпеки.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  США повернули ув'язненого в РФ американського вчителя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку