Українські біженці

Опитування: як ставляться до українських біженців у Європі та США

Більшість європейських країн поступово зменшують розмір матеріальної підтримки для біженців з України. Цього тижня з Ірландії, Німеччини та Чехії надійшли новини про виселення наших співгромадян з безкоштовного житла. Також українців, які ще не знайшли роботу за кордоном, всіляко спонукають працевлаштуватися. Попри такі дії урядів, більшість населення країн Європи та США вважають, що припиняти підтримку біженців не слід. Про це свідчать результати опитування, проведеного на замовлення Міжнародного комітету порятунку (IRC)*.

*Для довідки: Міжнародний комітет порятунку – громадська організація, діяльність якої спрямована на допомогу людям, які постраждали від гуманітарних криз. Органівзація працює у понад 50 країнах.

Дослідження громадської думки, проведене у Швеції, Німеччині, Польщі, Франції, Великобританії та Сполучених Штатах, показало, що підтримка допомоги Україні та допомоги біженцям наразі є найбільшою у Великобританії та Швеції. Так, за довготривалу підтримку українських мігрантів висловилось 79% опитаних британців та 72% опитаних шведів.

З іншого боку, показники дещо менші в країнах, які з 2022 року прийняли найбільше наших співгромадян. У Німеччині, де понад мільйон українців отримали статус тимчасового захисту, лише 47% респондентів вважають довготривалу підтримку необхідною. У Польщі, де живе понад 900 тис. біженців, за довготермінові пільги для українців висловились 55% опитаних.

У всіх шести країнах більшість респондентів вважають, що уряди їхніх  держав мають забезпечити біженців з України житлом, їжею та іншими базовими потребами, а також освітою та медичними послугами, а вже потім — можливістю працювати.

“Хоча довготермінове проживання для українських біженців є суперечливим питанням, опитування IRC показує, що більшість людей все ще висловлюють свою підтримку Україні.  Нормальне життя залишається недосяжним для мільйонів українців, оскільки десять років конфлікту вплинули практично на кожен аспект життя. Понад 14 мільйонів людей усередині країни потребують спеціальної гуманітарної допомоги.  Як показали останні події в Харкові, бойові дії в країні продовжують завдавати шкоди цивільному населенню”, – зазначають представники Міжнародного комітету порятунку.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У найближчий час Україну можуть залишити приблизно 700 тисяч громадян: Нацбанк б'є на сполох

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку