Точка зору

“Отримав травму на робочому місці, вивчаючи матеріали кримінального провадження”: керівник  Хмельницкой облпрокуратури розповів про свою інвалідність та дискримінацію прокурорів

Масова інвалідність серед прокурорів викликала значний суспільний резонанс, спричиняючи обговорення про правомірність та етичність такого явища. Кожна новина, що стосується інвалідності працівників прокуратури, привертає увагу громадськості та породжує підозри щодо можливих зловживань і використання інвалідності як засобу уникнення певних обов’язків або перевірок. З одного боку, працівники прокуратури мають законне право на оформлення інвалідності за станом здоров’я, а з іншого – у суспільстві постає питання, чи всі такі випадки є обґрунтованими, чи деякі з них можуть бути результатом маніпуляцій. Це викликає хвилю суперечок і дискусій, пов’язаних із тим, як зберегти баланс між захистом прав осіб із інвалідністю та дотриманням етичних стандартів у правоохоронній системі.

Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник заперечив інформацію про те, що більшість його підлеглих оформили інвалідність.

“У соцмережах набула розголосу інформація щодо інвалідності «майже всіх» прокурорів Хмельницької обласної прокуратури. Хочу прокоментувати зазначену інформацію, оскільки вона не в повній мірі відповідає дійсності. Чисельний склад прокуратури області складає 225 прокурорів. А інвалідність мають лише 48, тому стверджувати що вся прокуратура складається з осіб з інвалідністю не є правильним. Більше того, інвалідність більшості працівників здобута не за останні роки”, – повідомив Олійник у Фейсбук.

Сам Олексій Олійник також має інвалідність, але він пояснив, що отримав її на робочому місці, вивчаючи матеріали кримінального провадження:

“Особисто я маю проблеми зі здоров’ям. У 2005 році отримав травму на робочому місці вивчаючи матеріали кримінального провадження. Групу отримав у 2017 році ще задовго до призначення на посаду. Хвороба не перешкоджає виконанню службових обов’язків. Питання про наявність групи розглядалось під час атестації комісією за участі представників громадськості і міжнародних організацій.

Більше того, питання інвалідності прокурорів піднімалось народним депутатом Третьяковою Г.М. ще у 2020 році. Ініціатором був місцевий громадський активіст. Це питання було предметом дослідження у межах кримінального провадження, яке розслідувалося центральними правоохоронними органами держави.

Вислів “дахуючи корупційну схему голови МСЕК” звучить звичайно потужно, але у публікації нічим не підтверджений, які і більшість статей автора у яких критикуються органи влади. Так можна сказати про кожного хто отримав групу і займає посаду”.

Олексій Олійник вважає, що останні події і звинувачення є дискримінацію прокурорів через їхній професійний статус.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Практика інтенсивної "бусифікації" не спрацьовує, треба зосередитися на порятунку людського ресурсу, який зараз воює: Ігор Луценко

“Розумію, я публічна особа і маю сприймати оціночні судження громадськості щодо себе і своєї сім`ї як належне, але рахую, що це не має межувати з порушенням прав і спотворенням інформації. Чинним законодавством не встановлено обмежень щодо роботи осіб з інвалідністю в органах прокуратури.

Під час атестації інвалідність прокурорів була предметом розгляду відповідних комісій. Неодноразово ініціювались перевірки і щоразу публікація чергового блогера щодо прокурорів набирає актуальності, наче вони обмежені у правах притаманних звичайному громадянину. Виглядає як дискримінація за ознакою професії прокурор. Призначені чергові перевірки”, – заявив Олійник.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку