Парламент Угорщини схвалив законопроєкт про вихід з МКС

20 травня угорський парламент ухвалив законопроєкт, який запускає річний процес виходу країни з Міжнародного кримінального суду (МКС). Уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана заявив, що суд став “політичним”, повідомляє агентство Reuters.
“Угорщина рішуче відкидає використання міжнародних організацій – зокрема, кримінальних судів – як інструментів політичного впливу”, – йдеться в законопроєкті, який подав віцепрем’єр-міністр Жолт Шем’єн.
Законопроєкт був підтриманий 134 голосами “за” при 37 “проти”.
Угорщина, яка є однією із країн-засновниць МКС, ратифікувала Римський статут у 2001 році. Суд було створено понад два десятиліття тому для притягнення до відповідальності осіб, звинувачених у воєнних злочинах, геноциді та злочинах проти людяності.
Намір вийти з МКС угорський уряд озвучив після візиту ізраїльського прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньягу до Будапешта — попри ордер МКС на його арешт. Угорщина розкритикувала ордер, назвавши його “нахабним”, і відмовилася виконувати вимогу про арешт.
Нагадаємо, що 3 квітня уряд Орбана оголосив про намір розпочати процедуру виходу з Міжнародного кримінального суду. У відповідь на це рішення президентство Асамблеї держав-учасниць МКС висловило занепокоєння.