Україна

Перший в Україні пожежний наземний робот отримав дозвіл на експлуатацію у військових підрозділах

Робот-пожежник здатен працювати на відстані до 2 км від оператора на відкритій місцевості та до 400 м на пересіченій місцевості.

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил інженерний наземний роботизований комплекс для пожежогасіння. Про це повідомила пресслужба відомства.

Роботизований комплекс для пожежогасіння являє собою мобільну гусеничну платформу, обладнану спеціальними пристроями для подачі води під тиском або спеціальної піни для гасіння пожеж. Оператор керує роботом за допомогою пульта з безпечного місця, спрямовуючи його до епіцентру пожежі. Потік рідини, яка подається на вогнище, можна дистанційно регулювати.

Робот-пожежник здатний працювати на відстані до 2 км від оператора на відкритій місцевості та до 400 м на пересіченій. Оператор отримує відеозображення з небезпечної зони, де відбувається гасіння пожежі, завдяки камері об’єктивного контролю, встановленій на платформі.

Допомога для ЗСУ За даними Міноборони, цей наземний роботизований комплекс спочатку розроблявся для цивільних надзвичайних служб, але його потенціал привернув увагу військових.

“Такий робот є необхідним на ділянках, де є боєприпаси, що не вибухнули, поруч із технікою, що горить, з ризиком детонації боєкомплекту, а також в інших небезпечних ситуаціях, де існує загроза життю військовослужбовців”, – пояснюють у відомстві.

Крім того, на вимогу військових роботизована платформа була вдосконалена: підсилено ходову частину, збільшено дальність управління та час автономної роботи.

“Завдяки гусеничному шасі цей робот-пожежник здатен долати складний рельєф місцевості, переїжджати через палаючі уламки, працювати при екстремальних температурах і створювати за допомогою водомета так звану ‘водну стіну“, – зазначили в Міноборони.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Впродовж першого півріччя 2024 року в Україні кількість ФОПів скоротилася майже на 94 тисячі (інфографіка)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку