Підготовка до опалювального сезону: Кабмін розробив “стандартний” та “кризовий” план

Український уряд попереджає, що країну чекає “одна з найскладніших зим за всю історію незалежності”. Для підготовки до опалювального сезону було розроблено два сценарії: “стандартний” і “кризовий”. Про це заявив заступник міністра розвитку громад і територій України Тимур Ткаченко під час брифінгу в “Укрінформі”.
За його словами, нині всі регіони готові до зимового періоду, зокрема, вже запущено 82% котелень. Наразі опалення подається у 70% житлових будинків, 82% культурних об’єктів, 84% дитячих садків, 82% навчальних закладів і 79% медичних установ.
“Ми маємо два підходи до підготовки до опалювального сезону — стандартний, який ми проводимо щороку, та кризовий, який ми підготували на випадок обстрілів критичної інфраструктури. Кожна громада, кожен регіон повинні мати конкретний алгоритм дій у разі пошкодження енергетики та у разі надзвичайних ситуацій. Це стосується підготовки альтернативних рішень“, — наголосив Ткаченко.
Він також розповів про проєкт паспортів енергонезалежності для регіонів, що визначає потребу кожного населеного пункту у власній генерації – яка вже існує і яку ще слід розвинути.
Пріоритет у забезпеченні резервним енергопостачанням надано таким містам, як Харків, Ладижин, Бурштин, Українка, Добротвір, Шостка тощо. Особливу увагу приділено також прифронтовим громадам у Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.
Заступник міністра енергетики Микола Колісний зазначив, що цьогоріч була проведена масштабна ремонтна кампанія та зведено додаткові резервні джерела живлення.
Україна також домовилася про збільшення імпорту електроенергії з ЄС із 1,7 до 2,1 ГВт, а також отримала доступ до гарантованих 250 МВт потужності для аварійної допомоги з країн Євросоюзу.
Колісний підкреслив, що уряд ухвалив рішення, яке дозволяє бізнесу закуповувати до 80% імпортованої потужності для власних потреб без ризику відключень.
“Відповідно, ми закликаємо бізнес використовувати імпортну потужність для власних потреб. Рішення уряду дозволяє закуповувати до 80% на власні потреби — до таких підприємств не застосовуються графіки відключень“,— зазначив він.
Також запроваджено додаткову ініціативу для підприємств з розбудови розподіленої генерації для власних потреб.