Україна

Підвищення ПДВ скасовано: ключові нововведення у податковому законопроєкті

Урядовий законопроєкт про підвищення податків зазнав істотних змін, і Верховна Рада може розглянути його вже на початку вересня. Про це повідомив перший заступник голови Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат Ярослав Железняк.

Що залишилося в оновленому законопроєкті:

  • підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
  • встановлення військового збору для ФОП першої та другої груп у розмірі 10% від мінімальної зарплати (МЗП);
  • встановлення військового збору у розмірі 1% для підприємців, що використовують третю групу єдиного податку;
  • запровадження щомісячних авансових внесків для АЗС у новій редакції.

Що з’явилося нового:

  • встановлення ставки податку на прибуток для банків у розмірі 50% на 2024 рік;
  • підвищення ставки податку на прибуток для фінансових компаній до 25%;
  • обов’язкова щомісячна звітність по ПДФО.

Голова профільного комітету Данило Гетманцев зазначив, що публікація цих даних є передчасною, оскільки положення законопроєкту ще перебувають на етапі обговорення. Він також підкреслив, що в оновленій версії законопроєкту відмовилися від ідеї підвищення ПДВ і виключили військовий збір на предмети розкоші.

“1% податок з обороту було виключено, митна реформа та реформа БЕБ продовжуються, а видатки скорочуються. При цьому ми проводимо дуже жорстку та ефективну детінізацію”,– додав Гетманцев.

18 липня Кабінет Міністрів схвалив два законопроєкти: один про зміни до Податкового кодексу для фінансування додаткових військових видатків, інший – про зміни до держбюджету для збільшення військових витрат. Уряд оцінює додаткові потреби в 500,3 млрд грн, з яких 495,3 млрд грн мають бути спрямовані на оборону. Уряд сподівається, що підвищення військового збору та інші заходи забезпечать додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки та оборони.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Європол викрив українську злочинну групу, що викрадала елітні авто

Американська торговельна палата в Україні закликала посилити боротьбу з тіньовою економікою, перш ніж збільшувати податкове навантаження на добросовісних платників податків.

Бізнесмени, члени Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при президентові України, Олександр Конотопський та Олег Гороховський, висловили різку критику урядовому законопроєкту.

Голова профільного комітету Гетманцев зазначив, що законопроєкт потребує доопрацювання, але підвищення окремих податків є неминучим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку