Україна

Підвищення податків “заднім числом” штовхає зарплати в тінь на 10%: Advanter Group

Через ретроспективне підвищення податків з 1 жовтня, український бізнес почав масово переводити працівників у “тінь”. Про це під час Бізнес-форуму “Зроблено в Україні” повідомив засновник Advanter Group Андрій Длігач.

Длігач зазначив, що держава активно змінює правила гри заднім числом, і багато підприємців реагують на це, переводячи частину персоналу в тіньовий сектор. За прогнозами Advanter Group, це рішення може збільшити рівень тінізації економіки на 10 відсоткових пунктів.

У своєму коментарі для ЕП, він уточнив, що йдеться про тінізацію зарплат. Наразі близько 35% заробітних плат в Україні виплачуються неофіційно. Ця частка може зрости ще більше через нові податкові зміни, що обмежують можливості бізнесу. Результати дослідження Advanter Group, проведеного на основі моделювання даних 220 компаній, показують, що більшість підприємств розглядають варіант скорочення штату або повернення до практики виплат зарплат “у конвертах”.

Длігач також наголосив, що замість підвищення військового збору варто було б підвищити податок на додану вартість (ПДВ). Він зазначив, що ПДВ сплачують усі учасники ринку, тоді як військовий збір лягає на плечі “білого” бізнесу, який і так сумлінно сплачує податки. За його словами, підвищення військового збору не принесе значних доходів до держбюджету, а, навпаки, може збільшити витрати держави через необхідність підняття зарплат бюджетникам.

“За нашими підрахунками, підняття ПДВ на 2% принесе бюджету 77 мільярдів гривень, а підвищення військового збору – до втрати 40 мільярдів, оскільки держава буде змушена паралельно підняти зарплати “бюджетникам”. Якщо без підвищення для бюджетників, то збір принесе близько 30 млрд грн, або вдвічі менше, ніж міг би ПДВ”, — зазначив Длігач.

Він додав, що зростання конкуренції за кваліфіковані кадри змушує бізнес піднімати зарплати, і додаткове підвищення військового збору тільки посилює тиск, що змушує компанії переходити в тінь.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Уряд дозволив бронювати 100% медичних працівників

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку