Після 600 обшуків поліція оголосила понад 60 підозр в незаконному переправленні чоловіків через кордон
Поліція провела 600 обшуків у 22 регіонах України в межах першого етапу спецоперації з припинення незаконного вивезення чоловіків призовного віку за кордон. Вже оголошено 60 підозр організаторам і учасникам схем, серед яких є керівники державних установ. Про це повідомили у пресслужбі Нацполіції.
За одну добу було викрито майже 50 схем незаконного перетину кордону. Серед них — переправлення поза офіційними пунктами пропуску, підробка медичних документів, фіктивне внесення до інформаційної системи “Шлях” та інші незаконні способи.
До злочинних схем залучалися посадовці медичних установ, територіальних центрів комплектування (ТЦК), військово-лікарських комісій (ВЛК), медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та цивільні особи. Вони забезпечували отримання довідок про непридатність до служби, підробляли документи або організовували перетин кордону лісами, річками чи навіть у багажниках вантажівок або в жіночому одязі.
“Клієнтів” знаходили через знайомих або закриті Telegram-канали, а вартість таких послуг коливалася від 5 до 22 тисяч доларів залежно від способу перетину кордону. Зароблені кошти використовували для купівлі авто, нерухомості або переводили в офшори.
Під час обшуків вилучено списки осіб, які незаконно виїхали за кордон у 2024 році, фальшиві документи, печатки державних органів, зброю, чорну бухгалтерію та готівку в різній валюті.
Серед підозрюваних є як виконавці, так і організатори, зокрема посадовці різних рівнів. Їхні дії кваліфіковані за частиною 3 статті 332 Кримінального кодексу України — незаконне переправлення осіб через державний кордон.