Українські біженці

Податків на 11 млрд гривень сплатили українці у Чехії за 3 місяці

Цього року українські біженці принесли бюджету Чехії вдвічі більше грошей, ніж країна витратила на їхнє утримання. Якщо після початку повномасштабної війни у 2022 році Чехія витрачала мільярди для того, щоб прийняти і забезпечити українців, які втікали від війни, то за два роки наші співгромадяни стали вагомою частиною чеської економіки та ринку праці країни.

З 350 тисяч громадян України, які отримали статус тимчасового захисту в Чехії, третина (118 тис.) вже знайшла роботу. Це з урахуванням того, що значна частина біженців – діти.

Протягом січня-березня українці сплатили до бюджету Чехії податків на суму 6,4 млрд крон, або 11,3 млрд гривень. Водночас, уряд виділив на утримання мігрантів 3,5 млрд крон. Таким чином, у першому кварталі 2024 року сума доходів бюджету країни майже удвічі перевищила суму видатків для українців.

“Найбільший дохід бюджет отримує від внесків на соціальне та медичне страхування, далі йде податок на додану вартість чи податок на споживання. Тенденція зростання доходів за останній квартал очевидна”, – зазначає  представниця Міністерства праці та соціальних справ Чеської Республіки Магдалена Клімешова

У майбутньому ця цифра лише зростатиме, оскільки соціальна допомога для українців скорочується. Влада країни робить акцент на соціально незахищених групах біженців. До того ж, значна кількість українців виїжджає. Наразі Чехія займає перше місце за відтоком біженців.

Для порівняння: 

У 2022 році країна витратила на допомогу українцям 25 млрд крон. При цьому вони сплатили податків на суму 12,6 млрд крон. Минулого року ситуація була майже збалансованою – витрати становили 21,6 млрд, а доходи – 21 млрд крон. Цього року українці можуть принести чеському бюджету понад 25 млрд крон.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Німеччині спалахнув скандал через надання притулку українцям, їх кількість скоротилася майже 200 тисяч

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку