Половина Кривого Рогу залишилася взимку без опалення, бо комунальники зняли обладнання для продажу на брухт

Половина Кривого Рогу залишилася без опалення взимку через те, що комунальники демонтували латунні трубки з водонагрівачів і здали їх на брухт. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.
Під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру двом колишнім керівникам одного з теплоенергетичних підприємств Кривого Рогу, а також ще вісьмом ексспівробітникам цього підприємства. Їм інкримінують створення та участь у злочинній організації, а також розтрату державного майна в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України).
За версією слідства, колишні керівники організували ієрархічну злочинну структуру, до якої залучили ще вісьмох співучасників. Під виглядом переміщення комунального обладнання для його збереження в умовах воєнного стану, підозрювані вивезли понад 1140 водонагрівачів із пунктів теплорегуляції на закриту територію підприємства.
Надалі, використовуючи маніпулятори та кисневі балони для різання металу, учасники демонтували з обладнання латунні трубки, що містять кольорові метали. Щоб приховати розукомплектування, порожнини водонагрівачів наповнювали сторонніми предметами, зокрема одягом, після чого повертали їх на місце, імітуючи справність обладнання. Під час інвентаризації ці водонагрівачі фіксували як повністю робочі.
Демонтовані трубки збували на місцевих металобазах за готівку, без оформлення бухгалтерських документів та необхідного за законом радіаційного контролю. Отримані кошти розподілялися між учасниками організації. Загальна вага вилучених латунних трубок склала понад 6 тонн. Збитки за вартістю кольорового металу оцінюють у майже 30 млн грн, а загальна вартість виведеного з ладу обладнання сягає 300 млн грн.
Дії підозрюваних призвели до повного припинення постачання гарячої води майже для половини міста — понад 250 тисяч мешканців, а також десятків підприємств і об’єктів критичної інфраструктури. На цей час задокументовано понад 65 епізодів злочинної діяльності. Розслідування триває.
До всіх учасників злочинної організації застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів, встановлюються інші особи, причетні до вчинення злочину.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного слідчого управління Нацполіції України за оперативного супроводу Департаменту забезпечення діяльності, пов’язаної з небезпечними матеріалами, та співробітників Служби безпеки України.