Працівник ТЦК, не маючи заощаджень, купує собі машини майже задарма
Рік тому він декларував купівлю авто лише за 3 тис. грн

Українське суспільство знову сколихнула історія з можливою корупцією в органах військового управління. Головний спеціаліст відділу рекрутингу та комплектування Білоцерківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Дмитро Некраш опинився в центрі скандалу після того, як стало відомо про його придбання розкішного автомобіля Porsche Cayenne за значно заниженою ціною. Про це стало відомо з опублікованої декларації Некраша.
13 листопада 2024 року Дмитро Некраш офіційно придбав Porsche Cayenne 2011 року випуску за 7,3 тисячі доларів США (300 тисяч гривень). Водночас середня ринкова вартість такого автомобіля становить близько 21 тисячі доларів. Така суттєва різниця у вартості привернула увагу журналістів і громадськості.
Згідно з декларацією Дмитра Некраша за 2023 рік, у його власності немає нерухомості, окрім земельної ділянки без будинку. Його дружина офіційно не працює, а єдиними джерелами доходів родини є зарплата Некраша в Київському обласному військовому комісаріаті (28,1 тисячі гривень на місяць) та пенсія члена сім’ї у розмірі 2,9 тисячі гривень.
Крім того, у декларації відсутні будь-які грошові активи чи депозити. Це викликає питання щодо того, як родина могла дозволити собі придбання такого автомобіля, навіть за задекларованою ціною.
Як повідомляє OBOZ.UA, це не перший випадок, коли задекларовані покупки Дмитра Некраша викликають сумніви. У 2023 році він вказав у своїй декларації придбання автомобіля KIA K5 2015 року випуску за 3 тисячі гривень. Водночас ринкова вартість такого авто складає близько 450 тисяч гривень, що у 150 разів перевищує задекларовану суму.
Дмитро Некраш має багаторічний досвід роботи у військових комісаріатах. У 2016 році він працював у Володарському районному військовому комісаріаті, згодом перейшов до Секретаріату Кабінету Міністрів України, а з 2018 року обіймає посаду у Київському обласному військовому комісаріаті.
Скандал із задекларованими покупками викликав хвилю обурення серед громадськості, особливо в контексті загальної мобілізації та війни, коли питання прозорості роботи військових структур є надзвичайно актуальним.
Юридичні експерти наголошують, що суттєві розбіжності між вартістю майна та офіційними доходами можуть свідчити про порушення антикорупційного законодавства. У цьому контексті громадські організації закликають Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та правоохоронні органи провести ретельну перевірку джерел доходів Некраша.