ЄС та світ

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо висунув жорсткі умови перед самітом ЄС

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, слідом за угорським лідером Віктором Орбаном, висунув жорсткі умови перед самітом Європейського Союзу, який відбудеться 6 березня. Він наполягає на ухваленні рішення щодо відновлення транзиту російського газу через територію України та пригрозив заблокувати підсумковий документ саміту в разі відмови.

У своєму зверненні Фіцо заявив, що Словаччина не має наміру надавати Україні фінансову або військову допомогу для продовження війни, оскільки, на його думку, Київ не зможе досягти переговорної позиції з військової переваги.

Він також висунув вимогу включити до підсумкового документа саміту пункт про “негайне припинення вогню, незалежно від того, коли буде досягнуто остаточної мирної угоди”. Окрім цього, Фіцо наполягає на чіткому заклику щодо відновлення транзиту газу через Україну до Словаччини та Західної Європи.

Прем’єр-міністр Словаччини заявив, що без постачання російського газу Європа не зможе зберегти свою конкурентоспроможність, а фінансова допомога Україні не повинна бути “квитком в один кінець”. Він підкреслив, що якщо на саміті не буде враховано альтернативні позиції щодо війни, Європейська рада може не досягти консенсусу щодо України.

Раніше схожий ультиматум озвучив угорський прем’єр Віктор Орбан, заявивши, що ЄС має розпочати прямі переговори з Росією щодо припинення вогню та встановлення “стабільного миру” в Україні.

Очікується, що 6 березня на саміт лідерів ЄС прибуде президент України Володимир Зеленський. Головними темами зустрічі будуть питання європейської оборони та подальшої підтримки України. За інформацією ЗМІ, у проєкті підсумкового документа саміту йдеться про необхідність забезпечення надійних гарантій безпеки для України в рамках будь-яких можливих мирних переговорів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Словаччині школяр з українською символікою демонстративно не потис руку президенту країни (відео)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку