Прокурор МКС відповів на рішення Монголії не виконувати ордер на арешт Путіна

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан прокоментував відмову Монголії заарештувати російського президента Володимира Путіна під час його офіційного візиту до країни. Він підкреслив, що Римський статут передбачає спеціальні механізми для вирішення таких ситуацій, коли держава не виконує свої зобов’язання перед судом. Про це Карім Хан заявив у відповідь на запитання кореспондента видання РБК-Україна.
“Що стосується Монголії, так це публічна інформація, що Путін там був. Є спеціальна процедура в Римському статуті щодо роботи з такими випадками, коли держава не співпрацювала із судом. Відповідно це все контролюється суддями. Надалі коментувати не буду. Але судді цього свідомі. Ми знаємо що відбулося”, – пояснив Карім Хан.
Прокурор також пояснив, що у випадках, коли держави ігнорують ордер на арешт, зазвичай проводиться засідання всіх держав-учасників Римського статуту, які разом приймають рішення щодо подальших дій.
Генеральний прокурор України Андрій Костін також зробив заяву з цього приводу. Він наголосив, що Україна спільно з партнерами працює над тим, щоб країни, які відмовляються співпрацювати з МКС, відчули відповідні наслідки.
Візит Путіна до Монголії
2 вересня російський президент Володимир Путін прибув до Монголії на запрошення президента країни Ухнагійна Хурелсуха. Цей візит став першим випадком, коли Путін відвідав країну, яка ратифікувала Римський статут. Попри зобов’язання Монголії заарештувати російського президента відповідно до міжнародного права, цього не сталося. Влада Монголії пояснила відмову тим, що країна залежить від постачання російських енергоносіїв.
Українська сторона, зокрема президент Володимир Зеленський, відреагувала на цей інцидент, заявивши, що Монголія “шанує вбивцю більше, ніж міжнародне право” і матиме наслідки через свою відмову виконати рішення МКС.