ЄС та світ

Путін не залякає НАТО своїми погрозами, підтримка України продовжиться: Рютте

Російська стратегія залякування не вплине на НАТО, і Альянс продовжить надавати рішучу підтримку Україні. Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час виступу на американській військовій базі Клей, де розташована штаб-квартира нової місії під назвою “Допомога НАТО у забезпеченні безпеки та підготовки кадрів для України” (NSATU), повідомляє Reuters.

“Послання (російському президенту Володимиру Путіну, – ред) полягає в тому, що ми продовжимо, ми зробимо все необхідне, щоб гарантувати, що він не досягне свого, що Україна здобуде перемогу”, — заявив Рютте.

Місія NSATU поступово візьме на себе координацію західної військової допомоги Києву. Цей крок розглядається як захист від можливих змін у зовнішній політиці США у разі повернення Дональда Трампа, який критично ставиться до НАТО. Однак деякі дипломати відзначають, що цей захід може мати обмежений вплив, оскільки саме США забезпечують основну частину військової допомоги Україні та є ключовим гравцем у НАТО.

До складу NSATU увійде близько 700 військовослужбовців, які працюватимуть у штаб-квартирі НАТО SHAPE у Бельгії, а також у логістичних центрах у Польщі та Румунії.

Крім того, на базі у Вісбадені знаходиться американський підрозділ, відповідальний за ракети далекого радіусу дії, які США планують тимчасово розмістити в Німеччині з 2026 року. Під час свого першого візиту до Німеччини як генсека НАТО, Рютте підтримав це рішення, попри критику та погрози з боку Росії.

“Ми – НАТО. Ми – оборонний альянс, ми не наступаємо. Ми не зацікавлені в захопленні будь-якої частини будь-якої іншої країни за межами території НАТО. Як демократичний альянс, найсильніший альянс у світовій історії, який обслуговує 1 млрд людей, ми готові протистояти будь-якій загрозі. Нас ніколи не залякають наші противники”, — підсумував Рютте.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Президент Словаччини заявив про можливі територіальні поступки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку