ЄС та світ

Реакція Зеленського на відмову Китаю та Бразилії від участі в саміті миру була негативною (відео)

Україна без позитиву сприйняла відмови Китаю та Бразилії взяти участь у Саміті миру, заявив Володимир Зеленський під час виступу на “Діалогу Шангрі-Ла” у неділю, 2 червня.

“Авжеж ми без позитиву сприйняли сигнал Китаю щодо того, що вони не будуть підтримувати нас в цьому питанні – не будуть брати участь у Саміті миру. Що стосується альтернативних пропозицій Китаю та Бразилії, то Україна, як жертва цієї війни, мала повне право ініціювати шлях до її закінчення, а саме – Саміт миру. І саме ми повинні були це зробити, бо ми знаємо всі кризи, які конкретно принесла Росія своєю війною на територію України. Це не нами спровокована війна, ми її не починали, війна не ведеться на території Росії, усе відбувається на території України,” – зазначив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що готовий вислухати всі пропозиції, але кінцеве рішення буде за Україною. Тематика Саміту миру буде зосереджена на трьох основних питаннях: ядерна безпека, продовольча безпека та повернення українських дітей, незаконно вивезених до Росії.

“При всій повазі до будь-яких країн, ні Китай, ні Бразилія, ні будь-хто до кінця не орієнтується в тому, що принесла Росія цією війною на територію нашої держави. Я бажаю всім країнам миру, бажаю, щоб ні в кого не було втрат, масових жертв, але це українці загинули, це росіяни ґвалтували наших жінок і вкрали десятки тисяч наших дітей. Тому ніхто не має права розказувати нам, як повинна закінчитись ця війна. Вона має закінчитись у відповідності до законів, до міжнародного права, до справедливості. Це обов’язково. Ми запросили і Китай, і Бразилію, й інші країни – ми всіх запрошуємо. До того ж ми не підготували суто свою адженту. Ми сказали: ось є три кризи (перші три), давайте про них поговоримо, адже вони є важливими не лише для України – це продовольча безпека, ядерна безпека та повернення дітей, які були примусово вивезені на територію РФ. Усі зацікавлені в тому, щоб розв’язати ці проблеми, знайти шляхи вирішення. Ми готові вислухати думку кожної з країн, але на нашій платформі, яка організована нами разом зі швейцарською стороною”, – заявив Зеленський.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Український легіон в Польщі отримав понад тисячу заяв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку