РФ висунула вимоги для згоди на припинення вогню в Чорному морі

Росія висунула низку вимог для згоди на припинення вогню в Чорному морі, що стало предметом обговорення на зустрічі представників РФ, США та України в Саудівській Аравії 23-25 березня. Про це йдеться у заяві Кремля за підсумками переговорів з американською делегацією.
Москва підтвердила інформацію, яку раніше оприлюднив Білий дім, про те, що сторони домовилися “забезпечити безпеку судноплавства, виключити застосування сили та запобігти використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі”.
Водночас у Кремлі заявили, що США погодилися “допомогти відновити доступ Росії до світового ринку для експорту сільськогосподарської продукції та добрив”.
Однак Росія наголосила, що ці зобов’язання наберуть чинності лише після зняття низки санкцій, зокрема:
- з “Россельхозбанка” та інших банків, які беруть участь в експорті продовольства та добрив;
- з компаній-виробників та експортерів продовольства і добрив, а також з страхових компаній, що забезпечують ці вантажі;
- з суден під російським прапором, які перевозять продовольство та добрива, а також з обслуговування таких суден у портах;
- з постачання до Росії сільськогосподарської техніки та інших товарів, необхідних для виробництва продовольства і добрив.
Зазначимо, що ці умови не згадуються в офіційній заяві Білого дому за підсумками переговорів.
Нагадаємо, що 25 березня міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що для реалізації домовленостей щодо припинення вогню в Чорному морі та ударів по енергетичній інфраструктурі потрібні додаткові технічні консультації.