Рішення ВРП: суддя Павло Вовк тимчасово позбавлений права здійснювати правосуддя
Суддю Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка тимчасово відсторонено від виконання судових обов’язків. Таке рішення було ухвалене Третьою Дисциплінарною палатою.
Про це повідомляє Вища рада правосуддя.
“Суддю Окружного адміністративного суду міста Києва Вовка Павла Вячеславовича тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя”, – повідомили в ВРП.
13 листопада Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та накладання дисциплінарного притягнення у вигляді подання про його звільнення з посади.
“Термін дії відсторонення судді від суду триває до ухвалення Вищою радою суду рішення про його звільнення або скасування рішення Дисциплінарної палати“, — повідомили у ВРП.
Чим відомий суддя Вовк
Павло Вовк здобув освіту в Юридичній академії ім. Ярослава Мудрого, закінчивши її у 2000 році за спеціальністю “правознавство”. Після цього він працював старшим помічником прокурора прокуратури Шевченківського району Києва, де від
Далі Вовк обіймав посаду заступника генерального директора юридичної компанії “Рада”, а також був помічником народного депутата Сергія Ківалова, який належав до Партії регіонів. У 2007 році він став суддею Окружного адміністративного суду Києва, а вже у 2010 році очолив цей суд. Вища рада юстиції призначила його на посаду голови ОАСК.
У 2017 році Вовк намагався пройти відбір до Верховного суду України, але отримав негативний висновок комісії.
Зауважимо, що у 2020 році журналісти презентували двосерійний фільм-розслідування “Нарадча кімната” про зв’язки Павла Вовка з чиновниками та топ-посадовцями – міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, колишнім керівником ОП Андрієм Богданом. Розслідування було створене на основі плівок НАБУ, які отримали у розпорядження журналісти.
Справа Вовка
У декларації за 2016 рік, поданій у березні 2017 року, Павло Вовк залишив лише одну квартиру в Києві як своє майно. Проте вже в травні того ж року НАБУ провело його обшук у заміському будинку колишньої дружини, яка не була в декларації, була додана
Після проведення обшуків львівський суд наклав арешт на частину майна: документи, 20 тисяч доларів, ціни монети та три золоті зливки по 50 грам кожен. Протест вже у жовтні 2017 року Апеляційний суд Київської області скасував арешт, пояснивши своє рішення тим, що арешт майна мав бути накладений су
Згодом, 17 липня 2020 року, Вовку було вручено переконання у створенні злочинної організації та захопленні влади. Як голова Окружного адміністративного суду Києва, він разом з іншими суддями цього суду став розгляданим у прийнятті законних рішень, а сам Вовк — у захопленні контролю над судовою системою.
Вовк категорично заперечив ці звинувачення, повідомивши, що він перебував у відпустці на момент вручення перевірки, та назвав записи, на основі яких було проведено розслідування, сфальсифіковано.
Крім того, ЗМІ повідомляли, що Вовк неодноразово виїжджав за кордон після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що викликало додаткові питання до його розповіді