Україна

РНБО заборонила військовим і держслужбовцям користуватися Telegram на робочих пристроях

Військовим і державним службовцям заборонили користуватися месенджером Telegram на службових пристроях, проте існують певні винятки. Про це повідомила Рада національної безпеки і оборони України (РНБО).

Згідно з рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК), обмеження застосовуються для органів державної влади, військових формувань та об’єктів критичної інфраструктури. Військові експерти, які брали участь у засіданні, пояснили, що Telegram активно використовується противником для кібератак, поширення фішингових повідомлень та шкідливого програмного забезпечення, а також для визначення геолокації користувачів і коригування ракетних ударів.

“З метою мінімізації цих загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств – операторів критичної інфраструктури”, – додали учасники.

Однак для деяких категорій працівників, чия робота безпосередньо пов’язана з використанням Telegram, передбачені винятки. Вони можуть використовувати цей месенджер у службових цілях.

“Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram – це питання не свободи слова, це питання національної безпеки”, – сказав під час засідання очільник ГУР Кирило Буданов.

У серпні цього року в Україні обговорювали можливість блокування Telegram, але тоді радикальні заходи щодо повної відмови від месенджера не розглядалися. Питання знову стало актуальним після того, як у Франції затримали засновника Telegram Павла Дурова. Це викликало нову хвилю дискусій щодо потенційних загроз, які несе месенджер для національної безпеки.

На початку вересня Кирило Буданов уже зазначав, що Telegram становить серйозну загрозу для безпеки України через використання платформи для дій, спрямованих проти держави.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  До України повернулася 29-та антарктична експедиція

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку