“Росія за, але є нюанси”: Путін прокоментував ініціативу США про 30-денне припинення вогню

Президент РФ Володимир Путін прокоментував ініціативу США про 30-денне припинення бойових дій, заявивши, що Росія не проти перемир’я, але є “нюанси”. Про це повідомило російське державне агентство ТАСС.
“РФ згодна з пропозиціями припинити бойові дії, але які призводять до довгострокового світу і усувають причини кризи. Росія за перемир’я, але є нюанси, включаючи Курську область”, – наголосив Путін на спільній пресконференції з Президентом Білорусі Олександром Лукашенком.
Він заявив, що Москва готова погодитися на 30-денне припинення вогню, однак висуває низку умов. Зокрема, за його словами, Україна під час перемир’я не повинна проводити мобілізацію, займатися військовою підготовкою чи отримувати озброєння від міжнародних союзників.
“Ми погоджуємося на пропозиції щодо припинення бойових дій, але виходимо з того, що це припинення має привести до довгострокового миру та усунути першопричини кризи”, — заявив глава Кремля.
Путін також заявив, що Росія планує визначати свої подальші кроки щодо врегулювання конфлікту, враховуючи ситуацію “на землі”. Він зазначив, що однією з умов перемир’я є вирішення ситуації в Курській області, яка, за його словами, залишається напруженою. Російський лідер вважає, що Україна повинна вирішити, що робити з військовими, які перебувають у цьому регіоні, і заявив про необхідність чітких домовленостей щодо дій обох сторін.
Він також висловив занепокоєння, що за час припинення бойових дій Україна може використати паузу для мобілізації нових сил і забезпечення їх зброєю. Путін поставив під сумнів можливість ефективного контролю за дотриманням умов перемир’я та наголосив на необхідності обговорення цих питань з міжнародними партнерами.
“Хто віддаватиме накази на припинення бойових дій? Яка ціна цим наказам? Лінія зіткнення майже 2000 км. Хто визначить, де та хто порушив? Ми підтримуємо ідею припинення вогню. Але є питання, які ми маємо обговорити, і думаю, що нам потрібно з американськими партнерами переговорити, можливо, з президентом Трампом телефоном поговорити”, — зазначив Путін.
Крім того, Путін заявив про готовність до консультацій з американською стороною, зокрема, з Президентом США Дональдом Трампом. Він також припустив, що досягнення домовленостей із США могло б призвести до постачання “дешевого російського газу” до Європи.
У свою чергу, Лукашенко заявив, що у разі домовленостей між США та Росією, ситуація для Європи та України стане “складною”. Путін погодився з цією оцінкою, наголосивши на важливості діалогу з міжнародними партнерами для врегулювання конфлікту.