Російські війська вперше за час війни увійшли до Дніпропетровської області: The New York Times

У рамках літнього наступу російські війська вперше за три роки війни перетнули кордон Дніпропетровської області. Це свідчить про зміну динаміки бойових дій, повідомляє The New York Times.
За словами українських офіцерів, які воюють у цьому районі, невеликі групи російських військових ще минулими вихідними почали просуватися з Донецької області на територію Дніпропетровської. Згідно з картою бойових дій, складеною вашингтонським Інститутом з вивчення війни, російські підрозділи вже закріпилися у цьому секторі. Разом із тим, Росія, ймовірно, не має наміру захоплювати цей регіон, про що раніше сама заявляла.
“Натомість військові аналітики та українські солдати розглядають цей наступ як символічний — спрямований на підрив морального духу українців шляхом вторгнення в новий регіон — і стратегічний, покликаний зміцнити оборону в сусідніх районах”, — йдеться у повідомленні.
Офіцер з позивним “Барбаросса” з 72-ї бригади ЗСУ, яка нині стримує російські атаки на Дніпро, повідомив, що Росія стягнула “багато сил” у цей район і він очікує подальшого просування ворога вглиб регіону.
За словами українських офіцерів, росіяни поки просунулися лише на кілька ліній дерев у глиб Дніпропетровської області й наразі не захопили жодного населеного пункту. Поки що невідомо, чи зможуть вони закріпити успіх, використати прорив та просунутися далі, зазначає видання. Якщо ж Росія зможе захопити суттєву частину області, це ускладнить позиції України у можливих переговорах про обмін територіями.
Це просування демонструє повільний, але поступовий успіх Росії на полі бою. Російські війська змінили тактику: замість стратегії “м’ясорубки”, яка застосовувалась під час битви за Бахмут, вони перейшли до більш гнучкої тактики невеликих штурмових груп, які шукають слабкі місця у лініях оборони України.
“Ворог використовує тактику малих груп — від двох до чотирьох, іноді шість солдатів, що переміщаються від лінії лісу до лінії лісу або від будівлі до будівлі”, — пояснив “Барбаросса.”