Цифрошок

Розмінування триває: сапери Міноборони знешкодили понад 374 тисячі вибухонебезпечних предметів

Звільнені території України залишаються небезпечними, адже поля, ліси та дороги забруднені великою кількістю вибухонебезпечних предметів. За різними оцінками, для повного розмінування після війни знадобляться десятки років і мільярди коштів. Утім, процес знешкодження мін, гранат та інших боєприпасів активно триває з 2022 року. За цей час сапери Міністерства оборони знешкодили понад 374 тис. вибухонебезпечних предметів.

Лише протягом минулого тижня вибухотехніки нейтралізували 2374 мін, гранат та інших видів вибухівки. Сапери Міноборони обстежили 4,1 тис. гектарів місцевості, понад 4 тис. гектарів сільгоспугідь, близько гектара житлових ділянок і 1 кілометр автомобільних доріг.

Розмінування триває: сапери Міноборони знешкодили понад 374 тисячі вибухонебезпечних предметів
Джерело: Міністерство оборони України

Роботи проводяться з залученням спеціальної техніки для механізованого розмінування. Зокрема, йдеться про новітні технології розроблені в Україні та надані міжнародними партнерами.

Наприклад, швейцарсько-німецька компанія GCS (Global Clearance Solutions) та її безпілотний комплекс для розмінування вже зарекомендували себе як надійний та ефективний засіб у понад 40 країнах світу. Сьогодні в Україні працює 34 платформи GCS, які використовуються як військовими саперами, так і службовцями ДСНС.

Одним із останніх досягнень українських розробників став робот-сапер MV-4. Цей легкий роботизований комплекс призначений для розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів.

У квітні MV-4 пройшов випробування на полігонах. Його ефективність не зменшується при роботі на землі, гравії чи піску. Машина продовжує виконувати свої функції навіть після попадання в зону вибуху, якщо вибуховий предмет містить до 600 грамів тротилу.

Машина для розмінування DOK-ING MV-4
Фото: wiki.minoshukach.com.ua
ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  66 дорослих, серед них 10 дітей, загинули на водоймах України минулими вихідними: ДСНС

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку