Розвідка США бачить серйозні загрози у знятті обмежень на удари по РФ: NYT

Американська розвідка попереджає про можливі наслідки для безпеки США та їх союзників у разі дозволу Україні застосовувати західні ракети для атак по території Росії. Ця оцінка, яку раніше не оприлюднювали, була озвучена американськими чиновниками, які побажали залишитися анонімними, повідомляє The New York Times.
Згідно з даними розвідки, якщо Україна отримає дозвіл на використання західних ракет для ударів по російській території, Росія може відповісти посиленою агресією проти США та країн Європи, зокрема, атаками на їхні об’єкти або актами саботажу. Втім, за оцінками експертів, Москва намагатиметься діяти приховано, щоб уникнути прямої конфронтації з Заходом.
Окрім того, американська розвідка висловлює сумнів щодо ефективності ракетних ударів. Україна має обмежену кількість таких ракет, а їх використання не гарантує значних змін у перебігу бойових дій. Також невизначеність із подальшим постачанням західних озброєнь ставить під питання їхню стратегічну значущість на полі бою.
Це питання вже обговорювалося під час нещодавньої зустрічі між президентом США Джо Байденом і Президентом України Володимиром Зеленським. Зеленський активно просуває ідею використання ракет для перенесення бойових дій на територію Росії, щоб створити додатковий тиск на Кремль.
Попри те, що Велика Британія готова надати Україні ракети для атак на російські об’єкти, вона чекає на остаточне рішення від США. Водночас американські військові та частина чиновників вважають, що такі удари можуть підірвати військові можливості Росії, але визнають, що цього може бути недостатньо для перелому в ході війни.
Критики Байдена стверджують, що його адміністрація занадто піддається тиску та погрозам Путіна, що позбавляє Україну можливості отримати потужніші озброєння і ставить її у вразливе становище. Прихильники ж обережного підходу вважають, що саме це допомогло уникнути масштабної відповіді з боку Росії.
Наразі рішення Байдена щодо постачання Україні ракет великої дальності залишається невизначеним, оскільки є побоювання, що це може спричинити серйозну ескалацію. Навіть у разі отримання Україною таких ракет, за прогнозами американської розвідки, їх кількість буде обмеженою, і російські війська швидко адаптуються, перемістивши свої критичні об’єкти поза зоною досяжності.
Байден, попри заклики надання більшої кількості ракет ATACMS, стриманий через обмежені запаси таких ракет у США, які необхідні для забезпечення власних військових потреб.