Експертна думка

“Саміт БРІКС може призвести до значних змін у глобальному фінансовому порядку денному”: Олексій Кущ

Питання курсу іноземної валюти викликає особливу увагу серед українців, адже це безпосередньо впливає на економічну стабільність країни та добробут громадян. Коливання курсу долара і євро можуть призводити до змін цін на товари, послуги, імпорт та експорт, а також на умови інвестицій в економіку. Саме тому новини про можливі зміни у глобальній фінансовій системі викликають занепокоєння, адже майбутні рішення можуть вплинути на стабільність світових валют, у тому числі й української гривні. Наразі на горизонті з’являються суттєві зрушення у валютному балансі світу, які готують країни БРІКС, і це може мати далекосяжні наслідки для всієї глобальної економіки.

Наближається саміт БРІКС, що відбудеться в Казані наприкінці жовтня, який може стати справжнім переломним моментом у світовій фінансовій системі. Економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ вважає, що на зустрічі буде обговорено створення нової глобальної фінансової системи, яка зможе послабити вплив долара і євро.

За словами експерта, на порядку денному саміту БРІКС з’явилися конкретні пункти, які стосуються створення альтернативної фінансової інфраструктури. Одним із основних аспектів цієї дискусії стане розробка трьох ключових елементів:

  1. Трансгранична платіжна система БРІКС. Вона включає три цифрові валюти (юань, рупія, рубль), систему клірингу для операцій, що працюватиме цілодобово без комісій, та мультичастотне формування курсу на базі смарт-контрактів. Це спрямовано на зменшення залежності від долара, оскільки значна частина розрахунків перейде на цифрову платформу БРІКС.
  2. Депозитарій цінних паперів БРІКС, який стане аналогом європейського Euroclear. Ця система вдарить по європейській депозитарній інфраструктурі та її прибутках.
  3. Система перестрахування БРІКС, яка стане конкурентом британським страховим компаніям, що контролюють значну частину перестрахувальних ринків.

Олексій Кущ нагадав, що у рамках БРІКС уже діє Новий банк розвитку, який очолює Ділма Русеф, колишній президент Бразилії. Основною метою цього банку є створення паралельної фінансової системи для країн БРІКС. Ця система складатиметься з двох частин: оншорної, що підтримує зв’язки з класичними фінансовими системами Заходу (доларом і євро), і офшорної цифрової, яка буде спрямована на внутрішні операції між країнами БРІКС та їх партнерами з інших країн.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна в епіцентрі кліматичного шторму: війна та глобальні зміни під прицілом науки

“Ось вам і на практиці революція Глобального Півдня проти нееквівалентного глобального обміну фіатних резервних валют Заходу на матеріальні ресурси країн, що розвиваються.

Ну і звісно, ​​одна з цілей — обхід санкцій та недопущення блокування активів країн БРІКС у майбутньому.

Я проаналізував аналітичну доповідь БРІКС щодо створення альтернативної фінансової системи та знайшов цікаву табличку.

На даний момент у світі заблоковано:

120 млрд дол Ірану;
300 млрд дол РФ;
168 млрд дол Лівії;
12 млрд дол Афганістану;
31 тонна золота Венесуели.
І це вже не копійки заблокованих коштів КНДР чи Сирії.

На ці гроші жити можна…”, – наголошує Кущ.

Ці заморожені активи є значними, і нова фінансова система БРІКС може допомогти країнам уникати таких ризиків у майбутньому.

Отже, саміт БРІКС наприкінці жовтня може призвести до значних змін у глобальному фінансовому порядку денному, і ці рішення можуть стати справжнім викликом для домінуючих валют — долара і євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку