Україна

САП і НАБУ завершили розслідування схеми легалізації 21 млн євро у справі рекордного хабаря голові ДФС

10 вересня 2024 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) оголосив про завершення досудового розслідування у справі, що стосується особи, наближеної до колишнього голови Державної фіскальної служби (ДФС), та його радника. Їх звинувачують у причетності до схеми легалізації частини неправомірної вигоди, отриманої головою ДФС під час виконання своїх обов’язків у 2015-2016 роках. Йдеться про рекордний хабар у понад 722 млн грн, який був наданий за сприяння у відшкодуванні ПДВ підконтрольним агрохолдингу компаніям на суму понад 3,2 млрд грн.

За матеріалами слідства, протягом грудня 2015 – березня 2016 років особа, яка має зв’язки з колишнім головою ДФС, допомогла йому отримати частину хабаря. Вона, будучи власником групи будівельних компаній, сприяла переказу понад 13 млн євро на рахунки компанії-нерезидента (зареєстрованої на Британських Віргінських Островах). Згодом ці кошти були легалізовані через придбання елітної нерухомості в центрі Києва, зокрема житлового та офісного комплексів із паркінгом, у період з травня 2017 року до квітня 2018 року.

Слідство встановило, що придбання нерухомості відбувалося шляхом фінансових операцій між компаніями-нерезидентами через банківські установи Швейцарії, що намагалися приховати ці транзакції під виглядом оплати акцій іншої компанії.

Радник ексголови ДФС легалізував іншу частину неправомірної вигоди в сумі 7,9 млн євро через власну компанію-нерезидента. Частина коштів у розмірі 5,5 млн доларів США була використана для укладення агентського договору в січні 2017 року, а ще 2,8 млн євро – для купівлі-продажу активів у квітні-серпні 2018 року.

У межах слідства НАБУ і САП домоглися накладення арешту на 81 об’єкт нерухомості в Києві та більш як 30 млн грн грошових коштів, що належать власнику будівельної компанії.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  За чотири місяці українці втратили понад 6,6 тисяч телефонів: деталі

Дії наближеної до колишнього голови ДФС особи кваліфіковані за статтями про сприяння у вчиненні злочину, отримання хабаря та легалізацію доходів, здобутих злочинним шляхом. Радника ексголови обвинувачують у легалізації неправомірної вигоди.

Нагадаємо, колишнього голову ДФС було викрито у жовтні 2022 року на отриманні рекордного хабаря від власника агрохолдингу. Розслідування щодо нього та його радника завершили у лютому 2023 року, а обвинувальний акт передали до суду у травні. Згідно з Конституцією України, особа вважається невинуватою, поки її вина не буде доведена судом.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку