СБУ та НАБУ викрили ділків, які привласнювали кошти на виробництві динамічного захисту для танків ЗСУ
Схема завдала державному бюджету збитків на суму майже 12 млн грн.

Служба безпеки України та НАБУ викрили організаторів чергової схеми розкрадання коштів з оборонного бюджету України. За даними СБУ, цього разу мова йде про розкрадання на державному замовленні Міноборони щодо динамічного захисту для танків ЗСУ в березні 2022 року.
Для серійного виробництва необхідних комплектуючих було укладено договір з машинобудівною компанією у Києві. Однак, колишній керівник державного підприємства та головний бухгалтер вирішили використати державний контракт для незаконного збагачення.
Вони штучно завищили вартість продукції, а отриману “різницю” вивели через підконтрольні комерційні структури в тіньовий обіг. Ця схема завдала збитків державному бюджету на суму майже 12 млн грн.
Контррозвідники СБУ зафіксували злочинні дії службовців державного підприємства та учасників цієї схеми й заблокували її на початку 2023 року. З того часу тривали експертизи та інші процесуальні дії, спрямовані на отримання ґрунтовної доказової бази для притягнення винних до відповідальності.
Наразі за матеріалами СБУ та НАБУ повідомлено про підозру колишньому генеральному директору державного підприємства, його бухгалтеру та керівнику комерційної структури, через яку виводили бюджетні кошти.
Їхні дії кваліфіковано за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
- ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
- ч. 2 ст. 366 (службове підроблення).
Керівника комерційної структури затримано у Києві, і зараз вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу. Також повідомлено про підозру колишньому помічнику керівника державної компанії-підрядника та його спільнику, який надав власні реквізити для обготівковування викрадених коштів.
Колишньому керівнику державної компанії-підрядника та головному бухгалтеру, які наразі переховуються за кордоном, висунуто заочні підозри. Тривають заходи для притягнення всіх винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Розслідування проводилося під процесуальним керівництвом Офісу Генерального