Сім систем ППО забезпечують захист резиденції Путіна на Валдаї: ISW
Перейнявши досвід України, російські військові створили мобільні вогневі групи.

Удари українських безпілотних літальних апаратів (БпЛА) на глибоких територіях Росії продовжують створювати значний тиск на російську систему протиповітряної оборони (ППО) та змушують російське військове командування пріоритетно розподіляти обмежені ресурси для захисту важливих об’єктів. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті від 16 липня.
Аналітики зазначають, що супутникові знімки виявили зосередження щонайменше семи систем ППО “Панцир-1” навколо резиденції президента Росії Володимира Путіна в Валдаї Ленінградської області.
Руслан Пухов, керівник московського Центру аналізу стратегій і технологій та член Цивільної консультативної ради Міноборони Росії, заявив, що таке розташування систем ППО є недоцільним, оскільки дозволяє українським БпЛА обходити російську протиповітряну оборону та завдавати ударів з неприкритих напрямків.
“Очевидно, російським військовим бракує необхідних систем ППО для захисту всіх критично важливих об’єктів на заході Росії. Навіть захист потенційних цілей у добре захищених районах є проблематичним”, — підкреслюють аналітики.
Пухов закликав Збройні сили Росії впровадити інноваційний децентралізований підхід для захисту об’єктів на території Росії від українських безпілотників та попередив, що українські БпЛА можуть проникати ще глибше на російську територію.
Російські військові почали формувати мобільні вогневі групи — децентралізовані підрозділи, які Україна успішно застосувала для захисту від ударів російських безпілотників “Шахед-136/131” — у березні 2024 року. Проте, ці групи ще не розгорнуті в достатньому масштабі для забезпечення захисту критично важливих об’єктів на заході Росії.
Постійний тиск на російську систему ППО змусив деякі регіональні органи влади відкрито заявити, що російські компанії та місцеві органи влади не можуть покладатися на федеральну протиповітряну оборону та повинні забезпечити власні засоби боротьби з безпілотниками.
Пухов також запропонував виділити парк легких літаків для перехоплення українських БпЛА, але визнав, що низький рівень виробництва таких літаків у Росії ускладнює реалізацію цієї пропозиції.