Точка зору

Скандал в Олімпійському рингу: що кажуть про трансгендерних жінок у боксерських поєдинках

Цьогорічні Олімпійські ігри в Парижі стали несподіваним поштовхом у обговоренні складної гендерної дискусії. Організатори та МОК дозволили участь двом спортсменкам, які нещодавно були чоловіками. Імане Хеліф з Алжиру та Лінь Ю-тін з Тайваню стали об’єктами жвавої дискусії, адже вони обидві є трансгендерними жінками, які виступають проти жінок у боксерських поєдинках.

Проблема участі спортсменів з інтерсексуальними та трансгендерними особливостями в спортивних змаганнях набуває все більшої актуальності та викликає палкі дискусії. Гендерні тести та питання справедливості змагань стають центральними темами обговорення, породжуючи розбіжності серед спортивних організацій, політиків та суспільства в цілому.

“Хук справа”: La Repubblica

Римська газета La Repubblica чітко висловлюється на тему:

“Вона – жінка, а не чоловік, який б’є жінку. Як завжди, спортсменів використовують ті, хто має на меті політичну вигоду. Боксерку, яка має повне право на участь в Олімпійських іграх, виставляють загрозою для її суперниці, в даному випадку – італійки. Імане Хеліф не пощастило: частина нашого політичного середовища тільки й чекала нагоди вдягнути боксерські рукавиці та почати роздавати удари, не маючи при цьому жодних технічних або медичних аргументів. Є правила, і ті, хто їх дотримується, мають право брати участь у змаганнях”.

Політично мотивована культурна війна

Варшавський тижневик Polityka застерігає, що ця дискусія розкручується певними групами з метою політичної інструменталізації:

“В цій одержимості транс- та інтерсексуальними спортсменами немає нічого нового. Навколо допуску трансспортсменів до змагань ведеться така кількість дискусій, що здається, вони скоро затьмарять сам спорт! Ці дискусії не проходять у політично нейтральному просторі. Очевидно, як сильно це мале меншість використовується для ведення так званих культурних воєн, які мають на меті дестабілізувати західні суспільства”.

Потрібні чіткі правила!

У статті для паризької Le Figaro письменниця та активістка Маргеріт Стерн закликає проводити чітке розмежування між інтерсексуальністю та транссексуальністю:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні на ринку праці значно зріс попит на фахівців старшого віку: що кажуть експерти

“Це питання вже виникало щодо Кастер Семеня, інтерсекс-спортсменки та багаторазової олімпійської чемпіонки. В майбутньому це питання буде виникати неодноразово, і його доведеться вирішувати. Важливо розрізняти інтерсекс-людей і транслюдей, оскільки перші несуть в собі двоякість, закладену в них природою з народження. Транслюди добровільно вибирають цю форму дуальності та всі фізичні трансформації, які з нею пов’язані. Пріоритетом є те, щоб турбота про права меншин не оберталася утиском прав більшості, а також важливо пам’ятати про захист прав жінок”.

Протест і критика

Американська плавчиха Райлі Гейнс, яка виступає за права жінок у спорті, написала у соцмережі:

“Як ніби сатанинської демонстрації на церемонії відкриття було недостатньо. Олімпійські ігри прославляють чоловіків, які б’ють жінок по обличчю з наміром позбавити їх свідомості. Імане Хеліф – один з двох боксерів-чоловіків, які борються з жінками на Олімпійських іграх”.

Генеральний директор служби олімпійського телерадіомовлення Янніс Екзархос переживає про те, що оператори все ще показують жінок і чоловіків на Іграх по-різному.

“На жаль, на деяких заходах жінок досі знімають таким чином, що зберігаються стереотипи та сексизм. Жінки-спортсменки там не тому, що вони більш привабливі або сексуальні. Вони там, бо вони – елітні спортсмени”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку