Спецпідрозділи Британії приведені в готовність для можливого відправлення до України в рамках потенційної миротворчої місії

Британські спецпідрозділи перебувають в стані готовності до можливого відправлення в Україну для участі в потенційній миротворчій місії у зв’язку з наближенням угоди про припинення вогню. Про це повідомляє The i Paper.
Постійному об’єднаному штабу Великої Британії (PJHQ), який відповідає за військове планування, надійшли директиви розпочати підготовку до розгортання персоналу та ресурсів. Ці накази також стосуються резервістів спецпідрозділів і передбачають переведення особового складу в режим підвищеної готовності, щоб забезпечити справність техніки та бути готовими до мобілізації в Україну у разі відповідного розпорядження.
Рішення привести ключові підрозділи в стан готовності ухвалене на тлі підготовки Великої Британії очолити військові сили країн, готових підтримати майбутню угоду про припинення вогню з Росією. Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер повідомив, що плани щодо миротворчої місії в Україні перейшли в «оперативну фазу».
Військові аналітики зазначають, що попри те, що британські спецпідрозділи традиційно не виконують миротворчі функції, адже мобільність, розвідувальні спроможності та досвід роблять їх найбільш ефективним інструментом для участі в так званій «коаліції охочих».
Марко Вісс, професор міжнародної історії та безпеки в Університеті Ланкастера, заявив, що непередбачуваність умов можливого припинення вогню між Росією та Україною працює на користь «гнучкого» британського спецпідрозділу, здатного швидко розгорнутися для виконання миротворчої місії.
«На цьому етапі дуже важко сказати, який саме мир потрібно буде підтримувати, тому значна частина роботи — це планування на випадок непередбачених обставин. І найшвидшим інструментом, який є в розпорядженні Даунінг-стріт, є спецпідрозділ. Він має потужні розвідувальні спроможності, може діяти дуже гнучко, виконувати евакуацію, захищати стратегічні об’єкти», – наголосив Марко Вісс.
Він також зазначив, що йдеться не про класичну мирну угоду, а про тимчасове припинення вогню, дотримання якого можуть контролювати миротворчі сили. Потенційні загрози у «сірій зоні» — коли ситуація не є ані миром, ані повномасштабною війною — та ризики ескалації вимагатимуть залучення спеціальних підрозділів з відповідними навичками.