ЄС та світ

США працюють над зняттям заборони на відправлення військових підрядників в Україну: ЗМІ

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість значного розширення програми підготовки українських військових.

За інформацією CNN, це може включати збільшення кількості військових, яких навчатимуть, до 2500 на місяць на американській базі в Німеччині.

З початку повномасштабного вторгнення США навчили лише кілька тисяч українських солдатів, переважно у невеликих групах, використанню специфічних систем озброєння. Нова програма передбачає навчання набагато більших груп складнішій тактиці ведення бою, включаючи координацію піхотних маневрів з артилерійською підтримкою.

Джерела CNN зазначають, що ця підготовка може бути “набагато інтенсивнішою і всебічнішою”, ніж та, яку Україна проходила у Польщі чи Великій Британії.

Пропозиція про розширення програми була зроблена на прохання України й наразі перебуває на міжвідомчому розгляді в адміністрації США.

Водночас американські чиновними повідомили, що над цією політикою все ще працюють представники Білого дому, і вона ще не отримала остаточного схвалення від президента Джо Байдена.

“Ми не ухвалювали жодних рішень, і будь-яке обговорення цього питання є передчасним. Президент абсолютно твердий, що він не надішле американські війська в Україну”, – сказав один із чиновників

Офіційні представники поки утримуються від коментарів щодо специфіки планування, проте підкреслюють, що США постійно шукають способи забезпечити українських військових необхідними навичками для успіху на полі бою.

“Якщо дозволити досвідченим американським підрядникам, які фінансуються урядом США, зберігати присутність в Україні, це означає, що вони зможуть допомогти відремонтувати пошкоджене дорогоцінне обладнання набагато швидше”, – заявили чиновники.

Американські чиновники також зазначають, що похолодання та можливе затишшя у бойових діях могли б створити сприятливі умови для проведення більш інтенсивних тренувань.

Зазначається, що винищувачі F-16, які Україна має отримати у 2024 році, потребуватимуть регулярного технічного обслуговування. Для цього американські компанії, які претендують на відповідні контракти, повинні будуть розробити детальні плани забезпечення безпеки своїх співробітників в Україні.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Ватикані розпочалися вибори нового Папи Римського

Експерти зазначають, що навіть у разі відправки військових інструкторів до України, їх присутність не буде такою масштабною, як це було в Іраку чи Афганістані. За словами Алекса Віндмана, колишнього директора з європейських справ у Раді національної безпеки США, це буде скоріше обмежена місія, спрямована на підтримку технічного обслуговування та навчання українських військових роботі з новітніми системами озброєння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку