ЄС та світ

Столтенберг: у 2024 році понад 20 членів НАТО витратить на оборону щонайменше 2% ВВП

Понад 20 країн, що входять до складу НАТО, досягнуть цього року цільового показника, що передбачає виділення не менше 2% ВВП на оборону, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Під час переговорів з президентом Джо Байденом у Білому домі Столтенберг заявив, що кількість союзників по НАТО, які зараз виконують цей цільовий показник витрат, набагато більша, ніж п’ять років тому. Тоді кількість таких країн не перевищувала десятків.

«По всій Європі та в Канаді союзники по НАТО цього року збільшують витрати на оборону на 18%, це найбільше зростання за останні десятиліття, а 23 союзники збираються витратити на оборону цього року 2% ВВП або більше», – сказав керівник альянсу.

Столтенберг прибув до Вашингтона для підготовки до саміту НАТО, який пройде в столиці США наступного місяця.

Байден сказав, що альянс переживає один із найважливіших моментів для Європи з часів Другої світової війни, поки Україна бореться з російськими військами.

«Ми зміцнили східний фланг НАТО, давши зрозуміти, що захищатимемо кожен сантиметр його території», – сказав Байден.

Столтенберг зазначив, що коли лідери НАТО на своєму саміті у 2014 році встановили цільовий показник у 2% від ВВП, лише три члени його виконували – США, Греція та Великобританія. На той момент у НАТО було 28 членів, зараз – 32.

Спілкуючись із журналістами після свого виступу, Столтенберг заявив, що тенденція до збільшення військових витрат країн-членів НАТО була викликана захопленням Росією Криму у 2014 році.

За словами Столтенберга, витрати на оборону НАТО стануть головною темою на саміті альянсу у Вашингтоні наступного місяця, після чого йтиметься про війну Росії проти України. Він також закликав не допускати повторення затримки з наданням військової допомоги США Україні, яка сталася на початку цього року.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Литовську спортсменку зняли з чемпіонату світу через футболку, як у Зеленського

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку