ЄС та світ

SWIFT анонсувала тестування транзакції токенізованих активів і цифрових валют

Міжнародна система грошових переказів SWIFT планує протестувати транзакції токенізованих активів і цифрових валют у режимі реального часу в 2025 році. Про це повідомляє Reuters 3 жовтня з посиланням на інформації компанії. Такий крок може стати важливим кроком на шляху до поступової інтеграції подібних активів у глобальну фінансову систему.

Банки та менеджери активів вже протягом кількох років досліджують можливість «токенізації» традиційних фінансових інструментів, таких як облігації. Вони сподіваються, що використання токенів на базі блокчейна дозволить прискорити торгівлю, знизити витрати та підвищити ефективність, зокрема шляхом виключення посередників, які зазвичай беруть участь у багатьох операціях.

Близько 90% центральних банків світу також експериментують з цифровими валютами центральних банків (CBDC), що є цифровими версіями фіатних грошей. Це спрощує процес торгівлі токенізованими активами. SWIFT, яка грає ключову роль у світовій банківській інфраструктурі, бере участь у тестуванні як CBDC, так і токенізованих активів. У березні компанія оголосила про запуск нової платформи для інтеграції CBDC у діючу фінансову систему.

За словами Ніка Керігана, керівника відділу інновацій SWIFT, нині у галузі є попит на те, щоб цифрові активи почали активно рухатись, з можливістю їх обміну на реальні гроші. Наступного року очікується перехід на новий етап, коли такі транзакції відбуватимуться, хоча й у контрольованому режимі.

Незважаючи на великий потенціал, ринок токенізованих активів залишається фрагментованим, і багато ініціатив не вийшли за межі внутрішніх систем банків. У той же час, популярність CBDC зростає в усьому світі. Пандемія COVID-19 прискорила перехід до цифрових і безконтактних платежів, зокрема через побоювання, що готівка може бути переносником вірусу (пізніше це було спростовано). Паралельно з цим криптовалюти, створені приватними компаніями або спільнотами, такими як біткоїн, продовжують розвиватися і зростати у вартості.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  TikTok досяг вартості $300 мільярдів

У відповідь на ці тенденції, 87 країн, що представляють понад 90% світового ВВП, наразі досліджують можливості впровадження цифрових валют центральних банків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку