Україна

Сибіга пояснив, як буде контролюватися режим припинення вогню

Україна буде ключовою стороною у здійсненні моніторингу за дотриманням режиму припинення вогню, оскільки ці події відбуваються на її території. Водночас можливе залучення і міжнародних сил. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Міністр нагадав про негативний досвід “мінського процесу” та численних перемир’їв, яких зафіксовано щонайменше 25:

“Цей досвід показує, що слід негайно очікувати від російської сторони провокацій і що росіяни не дотримуються своїх домовленостей. Їхня практика — відразу порушувати ці перемир’я. Тому нам дійсно потрібно мати дієвий механізм об’єктивного контролю”.

Сибіга також зазначив, що механізм контролю має включати міжнародну складову:

“Тут питання, хто може здійснювати такий моніторинг, тому що безумовно є національна складова, це без нас не може бути, бо це відбувається на нашій території. Тому Україна тут визначальна стосовно контролю і моніторингу за дотриманням перемир’я. І я вже це казав, ми вже приступили до формування національної команди, яка буде виробляти модальності, алгоритми забезпечення цього процесу. Але безумовно міжнародна складова повинна бути, для об’єктивності фіксації можливих порушень, провокацій з російської сторони”. 

Сибіга пояснив, що такі механізми контролю зазвичай діють під егідою ООН, ОБСЄ чи інших міжнародних інституцій.

“Водночас, враховуючи наш негативний досвід 2014–2022 років, треба ретельно обговорювати можливість та доцільність реалізації такого міжнародного компоненту як елементу можливого моніторингу тимчасового перемир’я”, – додав він.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Після 28 травня частина працівників може втратити право на бронювання від мобілізації: Мінекономіки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку