Технологічні гіганти втратили $900 мільярдів через глобальне падіння акцій: Reuters
Причиною цього падіння став слабкий звіт про заробітну плату у Сполучених Штатах.

У понеділок, 5 серпня, акції провідних технологічних компаній, таких як Alphabet, Amazon, Meta Platforms, Microsoft, Tesla, Apple і Nvidia, впали на 6,5%, що призвело до втрати загальної ринкової вартості цих компаній на майже 900 мільярдів доларів, повідомляє Reuters.
Акції виробників чіпів також зазнали значного зниження. Advanced Micro Devices, Intel, Super Micro Computer і Broadcom втратили в ціні на 7,8%. Індекс напівпровідників Філадельфії знизився майже на 3%.
Основною причиною такого падіння став слабкий звіт про заробітну плату в США, який змусив інвесторів перейти до більш безпечних активів. Це також підвищило очікування щодо зниження процентних ставок Федеральною резервною системою для стимулювання економічного зростання.
Акції Intel впали на 20% через плани компанії скоротити 15% працівників. Рішення Berkshire Hathaway скоротити свою частку в Apple викликало занепокоєння щодо перспектив розвитку технологічного сектора.
Інвестори почали сумніватися в окупності вкладень у штучний інтелект. Фінансові звіти Amazon, Microsoft та Alphabet лише підсилили ці сумніви, оскільки великі витрати на розвиток цієї технології можуть зменшити прибутки компаній.
Незважаючи на поточний спад, акції Nvidia показали значне зростання цього року, майже подвоївшись у ціні після зростання більш ніж на 200% у 2023 році.
Деякі аналітики вважають, що нинішній спад може створити сприятливі умови для інвесторів, дозволяючи їм придбати акції великих технологічних компаній за більш вигідними цінами. Вони наголошують на потенційній довгостроковій віддачі від інвестицій у генеративний штучний інтелект (genAI) та на сильних ринкових позиціях цих компаній.
“Наш 24-річний досвід роботи з технологічними акціями показує, що під час панічних та ірраціональних розпродажів варто триматися за акції найкращих технологічних компаній та лідерів зростання,” – сказав аналітик Wedbush Securitie Ден Айвз.
Вранці 5 серпня світові ринки зазнали значних втрат. Цей тренд почався на початку серпня після рішення Банку Японії підвищити облікову ставку до 0,25%, що призвело до
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин пояснив, що підвищення ставки спричинило маржин-коли у інвесторів та переведення грошей у безпечні активи. Це також вплинуло на валютні курси, зокрема, призвело до зміцнення ієни та зниження долара.