Telegram повинен вступити в діалог з Україною або буде закритий, як “Вконтакте”: Потураєв
Нардеп наголосив, що Україна має відповідні технічні можливості для припинення роботи застосунку.

Україна не має ресурсів і можливостей для регуляції роботи месенджера Telegram та інших соцмереж. Через загрози, які цей застосунок несе нашій державі, та його зв’язок з РФ, Telegram необхідно закрити так само як “Вконтакте” та “Одноклассники”. Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від “Слуги народу” Микита Потураєв.
“Ресурсів немає на регуляцію. І не буде. І можливості немає і не буде, бо це не в нашій юрисдикції. Це стосується будь-яких соцмереж. Якщо ми не будемо звертати увагу на ці загрози, Україна може зникнути. Про інформаційну гігієну не може йтися”, — зазначив посадовець.
На думку Потураєва, єдиним виходом з огляду на відсутність ресурсів та можливостей для регуляції Telegram є його відключення, як це було зроблено з російськими соцмережами “Вконтакте” та “Одноклассники”. Він також зазначив, що Україна має відповідні технічні можливості для припинення роботи Telegram на своїй території.
Використання Telegram органами влади
Стосовно використання месенджера Telegram органами влади, Потураєв наголосив, що це проблема, яка коштуватиме дорого, особливо тим, хто ним користується.
“Коли 80% населення користується немодерованою соцмережею, керівництво якої не вступає в комунікацію з нашою державою, і є докази її афілійованості з Росією та під впливом російських спецслужб, це велика помилка, яка дорого коштуватиме”,— сказав він.
Потураєв бачить вирішення проблеми у розробці законопроєкту, який би зобов’язував соцмережі та платформи встановлювати діалог з українською державою. У разі відмови, держава повинна їх закривати.