Трамп доручив відновити будівництво атомних енергоблоків у США

Президент США Дональд Трамп травня підписав три укази, спрямовані на масштабну реформу ядерної енергетики країни, а також дав доручення відновити будівництво нових атомних енергоблоків.
Найсуттєвіші зміни стосуються діяльності Комісії з ядерного регулювання (NRC), яку Трамп розкритикував за надмірну обережність і блокування розвитку галузі. З 1978 року ця структура схвалила лише кілька проєктів нових реакторів, тоді як у період із 1954 до 1978 року було введено в експлуатацію 133 реактори.
“Протягом останніх 30 років ми припинили будувати ядерні реактори в Америці – це закінчується зараз”, – заявив директор Офісу науки та технологій Білого дому Майкл Кратсіос.
Нові нормативи передбачають скорочення строків ліцензування: до 18 місяців для нових об’єктів і до 12 місяців для продовження роботи чинних реакторів. Міністерству енергетики доручено прискорити процедури тестування новітніх ядерних технологій. Також запускається пілотна програма з метою введення в експлуатацію щонайменше трьох реакторів до 4 липня 2026 року.
Однією з ключових ініціатив стало відновлення національного виробництва ядерного палива. Уряд планує розширити потужності для збагачення та конверсії урану, а також перейти від захоронення відпрацьованого палива до його повторного використання.
До 2030 року у США мають модернізувати чинні ядерні об’єкти, збільшивши сумарну потужність атомної генерації на 5 гігаватів, і розпочати будівництво десяти нових великих реакторів. У пріоритеті – запуск нових передових технологій і перезапуск закритих станцій. У стратегічній перспективі, до 2050 року, Сполучені Штати планують наростити загальну ядерну потужність із нинішніх 100 до 400 гігаватів.
На сайті Білого дому зазначається, що атомна енергетика відіграватиме вирішальну роль у забезпеченні енергією галузей майбутнього – таких як штучний інтелект, квантові обчислення та виробництво мікрочипів.