ЄС та світ

Трамп обклав митами навіть безлюдні острови з пінгвінами поблизу Антарктиди

Безлюдні вулканічні острови поблизу Антарктиди, вкриті льодовиками й відомі як середовище проживання пінгвінів, також опинилися серед територій, на які поширюються нові тарифи, оголошені Президентом США Дональдом Трампом. Про це повідомляє The Guardian.

Острови Херд і Макдональд, що є зовнішніми територіями Австралії, були включені до переліку, на який поширюються 10% тарифи. Ці острови вважаються одними з найвіддаленіших місць на планеті — потрапити туди можна лише морем із Перта, і така подорож триває два тижні. Територія є безлюдною, і за оцінками, люди востаннє відвідували її близько десяти років тому. Наразі там мешкають лише пінгвіни.

Попри відсутність населення і будівель, згідно з даними Світового банку, у 2022 році США імпортували з цих територій товарів на суму 1,4 мільйона доларів, майже весь обсяг яких становили “машини та електротехніка”. Якими саме були ці товари, журналісти з’ясувати не змогли. У попередні п’ять років обсяг імпорту з цих островів коливався в межах від 15 тисяч до 325 тисяч доларів на рік.

Разом із ними до цього переліку увійшли інші австралійські зовнішні території, зокрема Кокосові (Кілінг) острови, острів Різдва та острів Норфолк. Для останнього, де проживає близько 2 188 осіб, визначено тариф на рівні 29%. За даними 2023 року, острів Норфолк експортував до США товарів на 655 тисяч доларів, серед яких основною категорією було шкіряне взуття.

Водночас адміністратор острова Джордж Плант заперечив ці цифри:

“Немає жодних даних про експорт з острова Норфолк до Сполучених Штатів, і немає жодних тарифів або відомих нетарифних торговельних бар’єрів на товари, що надходять на острів Норфолк”.

Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз висловив здивування через включення зовнішніх територій до переліку, на який поширюються мита Трампа.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  США закликали ООН підтримати їхню резолюцію щодо війни в Україні

“Для острова Норфолк діятиме тариф 29%. Я не зовсім впевнений, що острів Норфолк є торговим конкурентом гігантської економіки Сполучених Штатів, але це просто показує та ілюструє той факт, що ніде на Землі не застраховані від цього”, — зазначив Албаніз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку