Трамп запроваджує мита на імпорт товарів з семи країн Азії та Африки

Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження мит на імпорт товарів з Японії, Південної Кореї, Казахстану, Малайзії, М’янми, Лаосу та Південноафриканської Республіки. Нові тарифи набудуть чинності з 1 серпня. Про це він повідомив на своїй сторінці в соцмережі Truth Social.
У публікаціях Трамп оприлюднив офіційні листи, адресовані лідерам Японії та Південної Кореї, в яких викладено наміри щодо тарифної політики.
“З 1 серпня 2025 року США запроваджують загальний тариф у 25% на всі японські товари, окремо від інших секторальних мит”, — заявив він.
Така ж тарифна ставка передбачена і для Південної Кореї. При цьому товари, що транспортуються транзитом для уникнення мит, також обкладатимуться повною ставкою. Трамп наголосив, що компанії з Японії та Південної Кореї можуть уникнути нових мит, якщо перенесуть виробництво на територію США. У межах кількох тижнів уряд обіцяє максимально сприяти погодженню таких інвестиційних проєктів.
Згодом американський президент оприлюднив аналогічні листи, адресовані лідерам ще п’яти країн: Казахстану — 25%, Малайзії — 25%, Лаосу та М’янмі — 40%, ПАР — 30%. Попри різні ставки, зміст повідомлень залишається ідентичним до листів, надісланих у Японію та Південну Корею.
Окрім пільгових умов для компаній, що вирішать перенести виробництво до США, Трамп також попередив про можливе підвищення мит у разі, якщо зазначені країни піднімуть свої власні тарифи.
“Якщо за якихось причин ви вирішите підвищити свої тарифи, то, незалежно від того, на яку цифру ви їх підвищите, це буде додано до 25%”, — написав він.
Речниця Білого дому Керолайн Лівітт повідомила, що Трамп підпише указ про перенесення початку дії нових мит з 9 липня на 1 серпня, щоб дати більше часу на укладення торгівельних угод. Вона також зазначила, що ще дванадцять держав отримають подібні листи, які будуть оприлюднені в мережі Truth Social.
“Ці нові ставки, які будуть надані в цьому листуванні цим іноземним лідерам, будуть оприлюднені протягом наступного місяця, або ж будуть укладені угоди, і ці країни продовжуватимуть переговори зі Сполученими Штатами. Ми бачимо багато позитивних зрушень у правильному напрямку”, — пояснила Лівітт.