Українські біженці

Третина українських школярів у Польщі зазнавали дискримінації

Більшість українських дітей, що разом з батьками отримали статус захисту в Польщі, паралельно здобувають освіту в польських школах та дистанційно продовжують навчатись в Україні. Частина дітей ще не влаштовані до школи за кордоном, утім, з 1 вересня в Польщі це буде обов’язковою вимогою.

Батьки, діти яких вже вчаться в сусідній країні, непогано оцінюють рівень освітніх послуг. Згідно з результатами опитування, проведеного платформою Mathema, більш ніж 60% з них задоволені чи “скоріше задоволені” якістю польської системи освіти. Зовсім незадоволені лише близько 4% батьків.

Попри це більш ніж половина українців у Польщі (59%) наймали для своїх дітей репетиторів. Утім, найчастіше це було пов’язано з мовним бар’єром і необхідністю вивчати термінологію польською. Адже майже 36% опитаних зазначили, що  мовний бар’єр викликав труднощі у навчанні дітей.

77% батьків відповіли “так” або “скоріше так” на питання про те, чи достатню підтримку українським учням надає польська система освіти. При цьому майже у 63% опитаних жодного разу не виникало непорозумінь з польськими вчителями. раз чи кілька разів спірні моменти траплялися у 28% респондентів. Ще 9% батьків говорять, що постійно зіштовхуються з непорозуміннями.

Кожен третій (31%) повідомив про випадки різного плану дискримінації щодо українських учнів у польських школах. Однак, 79,5% батьків відповіли “так” чи “скоріше так” на питання про те, чи польські та українські учні отримують однакові можливості в школі.

39,7% опитаних вважають, що їхні діти перебувають у повній безпеці в закладах освіти Польщі. Ще 48,7% респондентів відповіли “скоріше в безпеці, ніж ні”.

“Переважна частина українських батьків позитивно оцінює польську систему освіти. Більшість з них задоволені якістю навчання та відзначають достатню підтримку для українських учнів. Лише невелика частка батьків висловила незадоволення або зазначила труднощі в навчанні своїх дітей. Хоча частина батьків розповіла про випадки дискримінації та мовні бар’єри, більшість з них вважає, що українські діти отримують рівні можливості з польськими учнями. Батьки високо оцінюють рівень комунікації зі школами та вважають, що їхні діти мають достатні умови для успішного навчання”, – зазначають автори дослідження.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Молдові створили платформу для працевлаштування українських біженців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку