Українські біженці

Зарплати в Німеччині: хто отримує найбільше

Рівень життя у Німеччині достатньо високий. Завдяки сильній економіці зарплати в країні вищі за середні по ЄС. Соціальна політика у ФРН теж на високому рівні. Це є однією з причин, що наразі найбільше українських біженців (понад мільйон) проживає саме в Німеччині.

Днями канцлер країни Олаф Шольц закликав українців швидше інтегруватися та влаштовуватись на роботу. Які ж вакансії шукати, та представники яких професій заробляють найбільше?

Німці не задоволені рівнем зарплат

Попри те, що оплата праці в Німеччині вища, ніж, скажімо, в Польщі чи Чехії, 64,1% працівників в країні незадоволені розміром своєї зарплатні. Згідно з результатами дослідження ринку праці Stepstone Salary Report, це майже на сім процентних пунктів більше, ніж у попередньому році.

На настрої тих, то працює, вплинуло, зокрема, зростання рівня інфляції.

Українці ж в Німеччині часто незадоволені рівнем зарплати, на який можна розраховувати без знання мови. На безкоштовний курс німецької доводиться чекати, тому більшість біженців поки є отримувачами соціальних виплат. З 1,1 млн тих, хто отримав притулок в Німеччині, наразі знайшли офіційну роботу лише близько 150 тис. При цьому 36 тис. громадян України працюють неповний день.

Хто заробляє найбільше?

За даними Stepstone, середня зарплатня в Німеччині у 2023 році становила 43 750 євро на рік, після відрахування податків. Найбільше отримують лікарі. Їх типова зарплата (94 750 євро) більш ніж удвічі перевищує середній розмір зарплатні по країні.

Утім, щоб працювати в Німеччині, українські лікарі мають пройти процедуру верифікації диплома та скласти іспит, який підтвердить кваліфікацію. Ця процедура може тривати близько двох років і вартувати кілька тисяч євро. Хоча в Німеччині постійно спрощують процедури підтвердження кваліфікації, оскільки тут дуже не вистачає фахівців в галузі медицини (особливо молодшого медичного персоналу), освіти (вчителі та вихователі в садочках), логістики (водіїв вантажівок).

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Чому українці бажають залишитися жити за кордоном

На другому місці за рівнем оплати праці в Німеччині – робітники фінансового сектору: банкіри, фінансисти, працівники страхових компаній та ін. Середній рівень зарплатні у галузі коливається від 52 000 до 65 500 євро на рік.

Також непогано заробляють інженери та IT-фахівці – у середньому від 50 000 до 63 000 євро.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку