У Берліні заборонили російську символіку на заходах 8 та 9 травня
Влада Берліна заборонила використання російської символіки на меморіальних заходах, що проводяться 8 та 9 травня з нагоди 79-х роковин перемоги над фашизмом.
Як повідомляє RBB24, берлінська поліція опублікувала правила, які поширюються на радянські меморіали у місті та його найближчих околицях. Відповідно, у середу та четвер на радянських меморіалах у Трептові, Тіргартені та Шенхольцер-Хайді, а також у їхній безпосередній близькості, забороняється вивішувати ряд символів. Зокрема, російські прапори, георгіївські стрічки, уніформу чи частини форменого одягу, що відповідають відмітним знакам, у тому числі у “видозмінених формах”. Заборонено також марші, військові пісні, символи, що прославляють вторгнення РФ в Україну, зокрема, літера “Z”.
Чому запроваджено заборону?
Офіційна причина полягає в тому, що російська символіка може бути використана для провокацій та розпалювання ворожнечі в контексті повномасштабної війни Росії проти України. Берлінська влада прагне запобігти конфліктам між учасниками заходів, адже в попередні роки вже траплялися сутички через використання символів, пов’язаних з Росією. Дехто вбачає в цій забороні спосіб висловити солідарність з Україною та засудити агресію Росії.
Хто звільнений від заборони?
Ветерани Другої світової війни, дипломати та інші представники держав мають право використовувати символіку своїх країн. Це правило ґрунтується на повазі до ветеранів та визнанні ролі антигітлерівської коаліції у перемозі над фашизмом.
Яка реакція на заборону?
Посольство Росії в Берліні засудило це рішення, назвавши його дискримінаційним та таким, що суперечить духу історичного примирення. Деякі російські громадяни також висловили невдоволення забороною, вважаючи її ущемленням їхніх прав.