У “Дії” триває тестування ШІ-асистента, який допоможе в оформленні послуг

На порталі “Дія” активно триває внутрішнє бета-тестування ШІ-асистента, і невдовзі користувачі зможуть оформити першу послугу за допомогою штучного інтелекту. Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.
“Внутрішнє бета-тестування ШІ-асистента на порталі “Дія” активно триває, і вже скоро зможете оформити першу послугу за допомогою ШІ. Паралельно розпочали розробку національної великої мовної моделі разом з Київстар, яка допоможе державі та компаніям створювати для українців якісні ШІ-сервіси”, — йдеться у повідомленні.
LLM є базою для роботи ШІ-помічників і голосових асистентів. Українська модель створюватиметься на вітчизняних даних, що дозволить їй краще розуміти локальний контекст і давати точніші відповіді, ніж глобальні аналоги.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що модель буде навчатися, зокрема, на матеріалах українського законодавства, наукових публікаціях, бібліотечних ресурсах, а також на “деяких закритих даних”, повідомляє hromadske. Також передбачено можливість її використання в умовах війни — для аналізу фото з поля бою чи супутникових знімків.
За словами Федорова, вже понад десять країн розпочали створення власних національних мовних моделей, які можна навчати та адаптувати. Він зазначив, що такі інструменти допоможуть захищати інформаційний простір від впливу російських інформаційно-психологічних операцій.
Обробка й зберігання даних відбуватиметься виключно в Україні, що є стратегічно важливим для застосування ШІ в обороні, охороні здоров’я та державному управлінні. Також при міністерстві буде створено координаційний комітет та етичну й технічну ради, які стежитимуть за безпечністю та якістю моделі.
Запуск бета-версії LLM планується до кінця 2025 року. Після завершення тестування модель стане доступною для громадян і бізнесу, забезпечуючи доступ до дешевшого ШІ у порівнянні з іноземними аналогами. Водночас як наголосив Федоров, мова не йде про конкуренцію з ChatGPT.