У Китаї перевершили Starlink, передаючи 100 гігабітів на секунду за допомогою супутника

Китай зробив значний прорив у сфері лазерного зв’язку між супутниками та Землею, досягнувши швидкості передачі даних у 100 гігабітів на секунду. Це стало важливим етапом у розвитку технологій космічного зв’язку, повідомляє Interesting Engineering.
Швидкість, досягнута Китаєм, перевищує попередній рекорд у десять разів. Прорив забезпечила компанія Chang Guang Satellite Technology, яка керує сузір’ям супутників Jilin-1. Це сузір’я є найбільшою у світі мережею комерційних супутників дистанційного зондування Землі у субметровому діапазоні.
Передача даних здійснювалася між мобільною наземною станцією, розташованою на вантажівці, та одним із 117 супутників Jilin-1, що перебувають на орбіті. Це досягнення надає Chang Guang Satellite значну перевагу над системою Starlink Ілона Маска, яка поки що не впровадила лазерний зв’язок між супутниками та Землею.
“Starlink Ілона Маска показала свою систему лазерного міжсупутникового зв’язку, але ще не розгорнула лазерний зв’язок між супутником і Землею. Ми думаємо, що у них може бути технологія, але ми вже розпочали широкомасштабне розгортання”, – пояснив керівник відділу технології наземних станцій лазерного зв’язку компанії Ван Хангханг.
Він також зазначив, що у майбутньому компанія планує оснащувати всі супутники Jilin-1 модулями лазерного зв’язку. Це дозволить значно підвищити ефективність їхньої роботи. Мета Chang Guang Satellite — створити мережу з 300 супутників до 2027 року.