У лютому глобальна площа морського льоду зменшилася до історичного мінімуму

У лютому 2025 року площа морського льоду в світі скоротилася до історичного мінімуму. Основною причиною цього явища є потепління атмосфери, спричинене викидами парникових газів, повідомляє Європейська служба з питань змін клімату (C3S).
За даними C3S, у першій половині лютого загальна площа льоду в Арктиці та Антарктиці досягла нового рекордного мінімуму і залишалася нижчою за попередні показники до кінця місяця.
“Один із наслідків потепління планети – танення морського льоду. Рекордно низький рівень морського льоду на обох полюсах призвів до глобального мінімуму його площі”, – заявила заступниця директора C3S Саманта Берджес.
Згідно з оцінками агентства, у лютому площа морського льоду в Арктиці була на 8% нижчою за середній рівень, а в Антарктиці – на 26% нижчою. Супутникові спостереження за морським льодом ведуться з кінця 1970-х років, а історичні дані сягають середини XX століття.
Хоча площа морського льоду природно змінюється протягом року, його річний мінімум зазвичай припадає саме на лютий, коли в Південній півкулі триває літо. Крім того, лютий 2025 року став третім найтеплішим лютим за весь час спостережень: глобальна температура була на 1,59°C вищою за доіндустріальний рівень. Це означає, що 19 з останніх 20 місяців перевищували поріг у 1,5°C потепління.