У Міндовкілля назвали причину пилюки і смогу у Києві

Причиною задимлення, яке спостерігається в Київській області, є пожежі в екосистемах регіону. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Згідно з офіційними даними, задимлення в Києві та його околицях спричинене пожежами, які охопили природні екосистеми області. Моніторингові пости місцевої влади та громадські організації повідомляють про середній рівень забрудненості повітря. За інформацією, наданою міністерством, на ранок було локалізовано сім осередків пожеж на загальній площі 1,25 га у Вищедубечанській філії ДП “Ліси України”. До 10 години ранку того ж дня було локалізовано ще одне загоряння на площі 1,1 га. Ситуація перебуває під контролем лісової служби.
Крім того, Гідрометцентр України повідомляє, що на територію країни потрапляють вітрові потоки з Каспійської низовини, де триває пилова буря, що спричинила високий рівень запиленості повітря. Пилові маси осідають у кількох регіонах, зокрема в Полтавській, Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях. Невеликі частинки пилу також досягли Черкаської та Кіровоградської областей.
Ця ситуація, за прогнозами синоптиків, збережеться до п’ятниці, коли напрямок вітру зміниться на південний та західний. Пилові хвилі спричинять тимчасові погіршення видимості та якості повітря, що чергуватимуться з покращеннями.
За прогнозами, пил досягне території Київщини 1-2 жовтня, хоча його концентрація вже буде меншою. Водночас для Київської, Чернігівської та Сумської областей якість повітря може погіршитися через переміщення оксиду вуглецю, що пошириться із задимлених регіонів на північному сході.
Екологи рекомендують обмежити перебування на відкритому повітрі під час інтенсивного задимлення, тримати вікна і двері зачиненими, пити більше води, використовувати маски або респіратори, а також очищувачі повітря та регулярно проводити вологе прибирання приміщень. Особливу увагу цим порадам мають приділити люди із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем.