У Міжнародному суді почалися слухання щодо зобов’язань країн через зміну клімату

Сьогодні Міжнародний суд ООН розпочав перші слухання, метою яких є визначення зобов’язань країн у боротьбі зі зміною клімату відповідно до міжнародного права. Цей процес є найбільшим у своєму роді в історії світової судової системи, повідомляє DW.
Слухання триватимуть два тижні й можуть закласти основу для встановлення глобальних правових норм у сфері кліматичної політики. Особлива увага буде приділена Вануату та іншим острівним державам Тихого океану, які найбільше страждають від наслідків кліматичних змін.
«Ми хочемо, щоб суд підтвердив, що дії, які зруйнували клімат, є незаконними», ‒ заявила агентству Маргарета Веверінке-Сінгх, керівниця юридичної групи Вануату.
Очікується, що понад сто країн та організацій подадуть свої заяви у цій справі, що стане рекордом для суду в Гаазі. Ця ініціатива з боку Міжнародного суду ООН є важливим кроком у створенні глобальних механізмів правової відповідальності за дії, що спричиняють кліматичну кризу. Також він має зміцнити міжнародне право у сфері екологічної безпеки.